Teraz gramy

Masz smartfona? Ta sesja zdjęciowa na pewno Cię poruszy [GALERIA]

28.11.2018 15:02

Amerykański fotograf, Eric Pickersgill, postanowił pokazać, jak smutno wyglądają ludzie zapatrzeni w ekran smartfona. W ramach projektu "Removed" wykonał sesję zdjęciową osób, które wgapiając się w elektroniczne gadżety nie dostrzegają drugiego człowieka, który jest tuż obok.

sesja zdjęciowa fot. ericpickersgill.com

W dobie smartfonów, tabletów, wszechobecnej elektroniki i social mediów łatwo jest zatracić więź z drugim człowiekiem. Ile razy zdarza nam się na spotkaniu ze znajomymi zerkać na smartfona, sprawdzać pocztę czy Facebooka, patrząc, co dzieje się w wirtualnym świecie, zamiast docenić to, co właśnie naprawdę dzieje się w naszym życiu? Ile razy, na przykład w drodze do pracy, wgapiamy się w "czarne zwierciadło" zamiast przyjrzeć się otaczającej nas zwyczajnej codzienności, czy skierować uwagę na własne myśli, odczucia?

Amerykański fotograf Eric Pickersgill w swoim projekcie "Removed" pokazał psychologiczne i społeczne skutki życia w erze smartfonów. Kiedy spoglądasz w smartfona jesteś tylko Ty i Twój elektroniczny gadżet. Wokół nie ma nikogo.

Zobacz galerię, która daje do myślenia. Choć zdjęcia są tylko rekonstrukcjami codzienności, to jednak oddają rzeczywistość.

RadioZET.pl/ericpickersgill.com/SA

Oceń