McDonald’s będzie miał food trucki

06.04.2017 12:55

Food trucki, czyli duże samochody, gdzie można kupić jedzenie na wynos, zrewolucjonizowały gastronomię. Pojawiły się informacje, że inwestycją w food trucki może zainteresowana być także sieć McDonald’s.

McDonald’s będzie miał food trucki fot. Wikipedia

W 2016 roku McDonald’s ogłosił, że wprowadzi food trucki do obsługi festiwali muzycznych, imprez sportowych i innych miejskich wydarzeń. Wszystko wskazuje na to, że podobne food trucki funkcjonować będą także przy uniwersytetach i wszędzie tam, gdzie nie można postawić standardowej restauracji lub zwyczajnie się to nie opłaca. 

– McDonald’s wprowadził McCafe po to, by nadążyć za trendem kawowym. Teraz to samo jest z food truckami – zdradził w rozmowie z news.com.au Francis Loughran z Future Food, firmy konsultingowej specjalizującej się w rynku gastronomicznym i hotelowym.

Food trucki wyjadą na razie na ulice w Stanach Zjednoczonych. Zanim sieć zdecyduje się wprowadzić podobne rozwiązania na stałe w Europie, oprócz USA przeprowadzi testy także w Australii.

Czy to rozwiązanie nakłoni konkurencję do podobnych zmian? Czy mniejsze sieci z fast foodami mogą czuć się zagrożone? Więcej informacji na ten temat można przeczytać w dzienniku „Rzeczpospolita".

RadioZET.pl/SI/Rzeczpospolita

Oceń