McDonald's: nowa kanapka w menu będzie "początkiem końca" sieci?

20.07.2017 14:48

"Początek końca sieci" - zwiastują fani McDonald's, którym niezbyt podoba się pomysł wprowadzenia "zdrowej" kanapki do menu. Ich zdaniem fast food ma być jak fast food. O jaką kanapkę chodzi?

McDonalds nowy burger fot. McDonal's

Fanom typowego fast foodu, jakim przecież od lat jest McDonald's, niezbyt podoba się idea wprowadzania do menu burgerów w "zdrowszej" wersji - a właśnie to sieć uczyni już niebawem. Jak informuje serwis Bustle.com McDonald's opracował nową kanapkę z jarmużem i srirachą, czyli tajskim sos z przetartych papryczek chilli z czosnkiem, octem, cukrem i solą, która serwowana będzie w ramach linii Signature Crafted Recipes. Jak zwykle zmiany takie wynikają z otwarcia się na tych klientów, którzy szukają nie tylko tego, co im smakuje, ale i tego, co może być wartościowe z żywieniowego punktu widzenia. Wobec rosnącego zainteresowania zdrowym jedzeniem trudno by tak wielki gracz, jakim jest siec McDonald's nie próbował wykorzystać potencjału, jaki tkwić może w "zdrowszym" fast foodzie.

Kanapka z jarmużem i srirachą dostępna jest już w USA, szerzej dostępna będzie pod koniec lipca.

Jak do tego pomysłu podchodzą fani McDonald's? reakcje są różne. Jedni są zadowoleni, że w ofercie znajdzie się coś całkiem nowego. Inni, którzy uważają, że fast food, to fast food - musi być ciężki, tłusty i niezdrowy, wieszczą nawet koniec McDonald's. Nam się jednak wydaje, że taki burger na pewno się przyjmie.

RadioZET.pl/SA

Oceń