McDonald's pokazał swojego wegańskiego burgera. Czy trafi do regularnej sprzedaży?

09.10.2017 12:53

McDonald's zaprezentował swojego 100-procentowo roślinnego burgera. To ukłon w stronę wegan, którzy w restauracjach tej sieci jak dotąd nie mieli zbyt dużego wyboru. Czy produkt ten ma szansę trafić do regularnej sprzedaży?

McDonald's wegańska kanapka fot. Instagram

Weganie od dawna spierają się o to, czy jedzenie w McDonal's jest wegańskie. I nie chodzi tu o same produkty, o ile o możliwą sprzeczność z ideą weganizmu. Stąd właśnie wielu wegan nie kupuje w tej sieci nawet sałatki (notabene jedynej, poza frytkami, jak dotąd potrawy bez składników odzwierzęcych w menu). Mimo to, McDonald's, z myślą o tych, którzy czekają na wegańskiego burgera, wprowadził właśnie testową kanapkę McVegan. W restauracjach w Finlandii roślinożercy aż do 21 listopada będą mogli przekonać się, jak smakuje wege kanapka od McDonald's.

McVegan wyglądem przypomina każdą typową kanapkę MCD. To sojowy burger z pomidorem, sałatą, ogórkiem i sosem McFeast, zamknięty w wegańskiej bułce. Christoffer Rönnblad, dyrektor marketingu z McDonald's w Finlandii, zdradził, że jeśli kanapka zda egzamin i będzie nią zainteresowanie, to prawdopodobnie zostanie szerzej wprowadzona na rynek. Co ciekawe, w sieci już można znaleźć opinie osób, które próbowały McVegan. Przyznają, że jest całkiem dobra, choć nie wszyscy są nią zachwyceni.

No cóż, jak wiadomo, od testów do wprowadzenia danego produktu daleka droga. Biorąc pod uwagę fakt, że wegańskie burgery można przetestować w tej chwili tylko w Finalndii, trudno przewidywać, czy jeśli tam kanapka by się przyjęła, to można by jej się spodziewać w Polsce. Z pewnością grono osób zainteresowanych 100-procentowo roślinnym burgerem byłoby u nas duże. Abstrahując od tego, czy kupowanie wegańskiej kanapki w McDonald's jest... wegańskie.

RadioZET.pl/independent.co.uk/SA

Oceń
Tagi