Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

McDonald's wprowadza zmianę w ofercie dla dzieci. Happy Meal ma być zdrowszy

02.01.2019 15:28

Sieć McDonald's rzadko wprowadza zmiany do swojej klasycznej oferty. Jednak w trosce o najmłodszych klientów postanowiono zmienić skład dziecięcego zestawu Happy Meal. Ma być zdrowiej i mniej kalorycznie.

McDonald's wprowadza zmianę w ofercie dla dzieci. Happy Meal ma być zdrowszy fot. Shutterstock.com

McDonald's to marka, której nie trzeba przedstawiać nikomu. Globalna sieć restauracji typu fast food każdego dnia żywi miliony osób na całym świecie. Co sekundę sprzedawanych ma być nawet 75 hamburgerów spod szyldu "Złotych łuków". Polacy mogli spróbować ich po raz pierwszy w 1992 roku w Warszawie. W naszym kraju znajduje się ponad 400 restauracji zatrudniających około 20 tysięcy pracowników.

McDonald's co jakiś czas wprowadza do swojej oferty nowe produkty, ale klasyczna oferta bardzo rzadko ulega zmianie. Jednak sieć w zeszłym roku ogłosiła globalną strategię "Scale For Good". Zakłada ona podniesienie wartości odżywczej zestawów dla dzieci przy jednoczesnym obniżeniu ich kaloryczności. Plan ma zostać wykonany do końca 2020 roku. Co nowego zobaczymy w kultowym Happy Mealu?

ZOBACZ: Czy jedzenie fast foodów zwiększa ryzyko bezpłodności?

shutterstock_750626503 fot. Shutterstock.com

Zmiany w zestawie Happy Meal

Jak informuje "Fakt", lista zmian w zestawie Happy Meal jest dość długa i obejmuje nawet, z pozoru zdrowe, owoce i warzywa. Całe jabłko mają zastąpić jego cząstki lub winogrona bezpestkowe. W miejscu pomidorków pojawią się natomiast paluszki z marchwi. Mus bananowy ma zostać zastąpiony wersją truskawkową, a pojemność soku pomarańczowego obniżona o 50 mililitrów. Dzieci nie wypiją również herbaty ze sztucznymi aromatami. Wśród dostępnych w Happy Meal kanapek zabraknie znanego z oferty śniadaniowej McTosta z bekonem. Produkty zostaną także, w miarę możliwości, pozbawione środków konserwujących, które nie są niezbędne do zachowania wymaganych norm jakościowych.

Jak widać, McDonald's dostrzega trend zdrowego odżywiania i zamierza walczyć z opinią niezdrowej restauracji. Na szczęście bez zmian pozostaje kwestia zabawek umieszczanych w zestawach.

ZOBACZ TEŻ: Amerykańskie a polskie zalecenie żywieniowe dla dzieci. Skąd te różnice?

RadioZET.pl/fakt.pl/MF

Oceń
Tagi