Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

McDonald's wreszcie zdradził, dlaczego nie daje majonezu

06.02.2018 12:45

Każdy, kto lubi od czasu do czasu przegryźć coś z McDonald's dobrze wie, że do wyboru klienta jest wiele różnych dodatków. Sos czosnkowy, barbecue, serowy, śmietanowy, keczup czy nawet oliwa. Czego tu brak? Majonezu. Sieć wreszcie zdradza, dlaczego tak jest.

McDonald's majonez fot. Instagram MCD

W restauracjach sieci McDonald's biorąc jakieś danie, można dobrać do niego odpowiedni sos w plastikowym pojemniczku/saszetce. Nietrudno zauważyć, że brak tam jednego z najbardziej popularnych dodatków — majonezu. Choć sos majonezowy pojawia się w kilku burgerach McD, to jednak nie dostaniemy go „na wynos”. Dla wielu fanów sieci jest to spory problem, o którego skali świadczy choćby liczba zapytań do „wujka Google”.

Zagłosuj

Co wolisz: keczup czy majonez?

Okazuje się, że brak majonezu spowodowany jest zwykłą oszczędnością wynikającą z... preferencji konsumentów. Majonez jest znacznie mniej popularny niż np. keczup. W rozmowie z magazynem Cosmopolitan przedstawiciel sieci w Wielkiej Brytanii wyjaśnił, że cała oferta opiera się na tym, co lubią konsumenci. Większość z nich zwykle prosi o keczup, więc majonez po prostu by się marnował. W związku z tym w tej chwili nie ma planów wprowadzenia tego sosu do oferty dodatków.

Fani majonezu nie poddają się bez walki. Złożyli nawet petycję w tej sprawie. Jej autorzy dopominają się o majonez w McDonald's i ujawniają, jaką tragedię przeżyli w związku z brakiem tego sosu w swojej ulubionej restauracji fastfood. Petycję podpisało dotąd około 380 osób.

Na szczęście „wojna o majonez” nie jest jeszcze przegrana, bo od pewnego czasu McD stara się konkurować z typowymi „burgerowniami” serwującymi duże, pełne dodatków kanapki. W Polsce odpowiedzią na to były burgery „premium”. Daje to nadzieję na to, że przy produktach „z wyższej półki” majonez być może kiedyś się pojawi.

RadioZET.pl/SA

Oceń