McDonald's wymienia sztućce we wszystkich restauracjach z ważnego powodu

25.04.2018 14:21

Już wkrótce biała łyżeczka do lodów czy przezroczysty widelec do sałat w McDonald's znikną. Restauracja wymieni je na czarne. Jaki jest tego powód?

McDonald's sztućce fot. Instagram McDonald's

Restauracje McDonald's wymieniają sztućce w swoich restauracjach. Już wkrótce biała łyżeczka do lodów czy przezroczysty widelec do sałat w McDonald's znikną, a zastąpią je sztućce... czarne. Okazuje się, że nie jest to żadna fanaberia sieci, tylko względy ekologiczne.

Nowe sztućce w McDonald's

Już niebawem we wszystkich restauracjach klienci dostaną sztućce z polipropylenu, a te właśnie są czarne. W odróżnieniu od poprzednich, wykonanych z polistyrenu, będą całkowicie przetwarzalne. Wydawać się może, że jest to niewielka zmiana, jednak biorąc pod uwagę, że tylko w 2017 roku polskie restauracje McDonald’s wydały aż 27 mln jednorazowych widelców, noży i łyżek, będzie to duża korzyść dla środowiska.

To nie jedyna ze zmian w zakresie ekologii, jakie na początku roku zapowiadali przedstawiciele McDonald's. Inne dotyczyć mają ograniczenia wytwarzanych odpadów, a za kilka lat przejścia na opakowania wykonane ze źródeł odnawialnych lub pochodzących z recyklingu.

RadioZET.pl/SA

Oceń