Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

McDonald's zapowiada wielkie zmiany dotyczące opakowań

24.01.2018 13:52
xxx zet

Restauracje typu fast food każdego roku produkują miliony ton odpadów. Kubki, torebki, opakowania na burgery — wszystko to trafia do kosza. McDonald's zapowiedział zmiany, które mają ograniczyć marnowanie surowców.

McDonald's zapowiada wielkie zmiany dotyczące opakowań fot. Instagram/McDonald's

Przedstawiciele sieci zadeklarowali, że do 2025 roku wdrażać będą zmiany, dzięki którym 100% ich opakowań pochodzić będzie z recyklingu. Mowa o kubkach, opakowaniach burgerów, słomkach, torbach, „uchwytach” na napoje i innych opakowaniach. Oznacza to, że w ciągu kolejnych ośmiu lat amerykańska sieć podejmie ogromne wyzwanie, które przysłuży się środowisku. Oprócz tego we wszystkich restauracjach stosowana będzie segregacja odpadów.

Jak informuje Francesca DeBiase, główny szef dostaw i zrównoważonego rozwoju McDonald's, wielu klientów sieci prosi o używanie mniejszej ilości opakowań i zwraca uwagę na możliwość korzystania z opakowań odpowiedzialnie pozyskanych i możliwych do przetworzenia.

W Wielkiej Brytanii już ponad 1000 restauracji ma pojemniki umożliwiające segregację, jednak — co zauważają przedstawiciele sieci — niektóre restauracje będą mieć trudności z recyklingiem ze względu na infrastrukturę, przepisy czy wreszcie zachowania klientów, które różnią się na całym świecie. Niemniej sieć dołoży wszelkich starań, by zapowiedziane zmiany zostały zrealizowane. Już w tej chwili McDonald's dąży do tego, aby wszystkie opakowania papierowe i kartowe pochodziły z certyfikowanych źródeł.

To bardzo dobra wiadomość. Trzymamy kciuki i śledzimy postępy!

RadioZET.pl/bbc.com/SA

Oceń
Tagi