Zupełnie nowy burger w McDonald's. To rewolucja!

09.01.2018 10:53

Sieć McDonald's wprowadziła do menu zupełnie nowego burgera. To rewolucja w świecie fast foodów.

Zupełnie nowy burger w McDonald's. To rewolucja! fot. Instagram

McVegan w lokalach w Szwecji i Finlandii

McDonald's wprowadził do menu pierwszego wegańskiego burgera. Na razie na małą skalę – nowa kanapka dostępna jest w lokalach w Finlandii i Szwecji. McVegan to propozycja dla osób, które nie jedzą mięsa oraz dla chorujących na celiakię.

W bezglutenowej bułce McVegan znajduje się kotlet sojowy i dużo warzyw oraz wegański majonez. Sojowy burger powstał we współpracy z popularną w Szwecji marką Anamma (część marki Orkla) i przekroczył oczekiwania w testach klienckich. Konsumenci, którzy mieli okazję spróbować McVegana, pochwalili go za „prostotę smaku" i „dobrą cenę".

Wprowadzenie kanapki McVegan do menu było stopniowe – najpierw jesienią zeszłego roku klienci testowali jej smak w restauracjach w Finlandii. Po pozytywnych opiniach konsumentów kanapka pod koniec grudnia trafiła do jadłospisu w 210 lokalach w Szwecji i 60 w Finlandii.

Czy McVegan trafi do Polski? Tego jeszcze nie wiadomo. Według informacji serwisu Daily Mail bardzo prawdopodobne, że kanapka będzie dostępna w lokalach w Wielkiej Brytanii, gdzie jest pół miliona wegan.

RadioZET.pl/SI

Oceń