Met Gala 2018. Skandal: gwiazda ubrała się jak papież [ZDJĘCIA]

08.05.2018 14:24

Tematem przewodnim Met Gali 2018, wielkiego wydarzenia modowego, był katolicyzm. Gala pod hasłem „Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination” (w dosłownym tłumaczeniu „Niebiańskie ciała: moda i katolicka wyobraźnia”) odbyła się 7 maja. Jedną z gwiazd była Rihanna, której stój wzbudził ogromne kontrowersje.

Met Gala 2018 Rihanna fot. FZS/Splash/EAST NEWS

Met Gala to znane wydarzenie modowe, które corocznie organizowane jest z innym motywem przewodnim. Tym razem padło na katolicyzm. Już w lutym organizatorki jednej z wystaw na Met Gali 2018 (Anna Wintour i Donatella Versace) udały się do Watykanu, by móc ściągnąć watykańskie stroje - w tym szaty noszone przez Jana Pawła II (Pokaz mody z szatami Jana Pawła II).

Met Gala 2018: religia motywem przewodnim

Już sam temat przewodni tegorocznego wydarzenia był kontrowersyjny, więc można było przypuszczać, że gwiazdy, które pojawią się na imprezie, będą miały pole do popisu. „Jesteś prawdziwym uczniem mody? Przygotuj się na pielgrzymkę” — ogłosił Vogue. Bez skandalu nie mogło się obejść, a jego bohaterką stała się Rihanna.

Rihanna na Met Gali 2018 zaszokowała

Barbadoska bardzo dosłownie odczytała motyw przewodni wydarzenia i mocno zainspirowała się szatami papieża. Na gali wystąpiła w kreacji marki Maison Margiela. Jej sukienka mini, płaszcz oraz nakrycie głowy, przypominające papieską mitrę, przykuły uwagę mediów i sprawiły, że to właśnie strój "Riri" z Met Gali 2018 zostanie zapamiętany na długo - nie pierwszy raz zresztą właśnie jej.

Stój Rihanny przez wielu komentujących został uznany za skandaliczny i wręcz obrazoburczy. Sama gwiazda czuła się w nim bardzo dobrze i bez skrępowania pozowała przy przywiezionych z Watykanu papieskich szatach.

RadioZET.pl/SA

Oceń
Tagi