Międzynarodowy Dzień Rodzin 2017: co to za święto i jak jest obchodzone?

15.05.2017 11:32

Międzynarodowy Dzień Rodzin 2017 obchodzimy 15 maja. W Polsce święto to nie jest jeszcze bardzo popularne, ale już teraz włączyło się do niego wiele polskich firm, wprowadzając tzw. "Dwie godziny dla rodziny". Czym jest Międzynarodowy Dzień Rodzin i jak się go obchodzi?

Miedzynarodowy Dzień Rodziny 2017 fot. sxc.hu

Międzynarodowy Dzień Rodzin 2017 to już od 24 lat okazja do podkreślenia roli rodziny i podnoszenia w społeczeństwach świadomości problemów, z jakimi boryka się typowa rodzina. Święto to ustanowione zostało przez ONZ 20 września 1993 roku i od tamtej pory obchodzone jest przez kraje Organizacji Narodów Zjednoczonych. W Polsce i większości uznających je państw obchodzone jest zawsze 15 maja, jednak np. we Francji przypada 6 stycznia.

Międzynarodowy Dzień Rodzin 2017 - jak obchodzimy to święto?

Wydaje się być oczywiste, że obchodzenie Święta Rodziny polegać powinno przede wszystkim na spędzaniu czasu właśnie w rodzinnym gronie. Właśnie taki cel przyświeca akcji "Dwie godziny dla rodziny", organizowanej przez Fundację Humanites. Fundacja ta zaprosiła firmy w Polsce do wspólnego obchodzenia święta. W ramach inicjatywy kierownictwo firm, które zarejestrowały swój udział w tych nietypowych obchodach, właśnie 15 maja wypuści swoich pracowników do domu dwie godziny wcześniej, niż zwykle. "Zyskany" czas Fundacja proponuje spędzić na wspólnym, rodzinnym gotowaniu w plenerze, bo całe przedsięwzięcie odbywa się pod hasłem "gotowanie na rodzinnym planie".

Oby w kolejnych latach do akcji włączało się jeszcze więcej firm. Pełną listę przedsiębiorstw, które włączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny 2017, prezentujemy poniżej.

Dwie godziny dla rodziny - lista firm, które przyłączyły się do akcji

A Wy, jak będziecie dziś świętować?

RadioZET.pl/SA

Oceń