Teraz gramy

Młodzi mężczyźni coraz rzadziej uprawiają seks. Wolą media społecznościowe i gry

11.04.2019 14:54

Młodzi mężczyźni między 18. a 29. rokiem życia uprawiają znacznie mniej seksu niż poprzednie pokolenia. Z raportu General Social Surver wynika, że wolą inne rozrywki, m.in. social media.

Młodzi mężczyźni uprawiają mniej seksu, niż poprzednie pokolenia fot. Schutterstock

Młodzi mężczyźni uprawiają mniej seksu niż poprzednie pokolenia

Młodzi mężczyźni wolą inne rozrywki niż seks. Pokazuje to Raport General Social Surver, opracowany w USA. Dane pokazują, że 23 procent Amerykanów (z czego 18 proc. to kobiety, a aż 29 to mężczyźni) woli robi zupełnie inne rzeczy, niż uprawiać seks. Wśród ankietowanych znalazły się osoby, które przyznały się, że nie uprawiały seksu znacznie dłużej niż rok.

Ta grupa osób, która nie uprawia seksu, wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z tym, co było jeszcze 10 lat temu w tej samej grupie wiekowej. Jak się okazuje, przyczyną takiego, a nie innego wyniku są inne rozrywki. Młodzi ludzie mają dookoła siebie dużo innych możliwości i bliskość z drugim człowiekiem schodzi na drugi plan.

Prof. Jean Twenge z Uniwersytetu w San Diego uważa, że jedną z przyczyn seksualnej abstynencji jest fakt, że coraz mniej osób dzieli swoje życie z partnerem (chodzi tu m.in. o wspólne mieszkanie).

shutterstock_1273588069 fot. Schutterstock

Młodzi mężczyźni wolą grać w gry

Według raportu młodzi ludzie, szczególnie mężczyźni, wolą m.in. grać w gry i spędzać czas w mediach społecznościowych. Jeszcze 20 lat temu takie rozrywki nie były osiągalne, więc siłą rzeczy młodzież inaczej spędzała czas niż teraz. Niektórzy doszukują się też innych przyczyn, m.in. to, że mężczyźni przestają udowadniać swoją męskość poprzez ilość seksu.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Zagłosuj

Lubisz seks?

RadioZEt.pl/ SW

Oceń