Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Młodzi nie interesują się seksem. Co ósmy 26-latek jeszcze go nie doświadczył

09.05.2018 15:04

Spada zainteresowanie seksem wśród młodych ludzi. Niedawne brytyjskie badania pokazały, że już co ósma 26-letnia osoba do tej pory nie ma za sobą "pierwszego razu".

Millenialsi nie chcą uprawiać seksu fot. Pixabay

Badacze z University College London zauważyli, że młodzi ludzie coraz później zaczynają interesować się seksem. Badania przeprowadzone zostały na próbie badawczej 16 tys. osób urodzonych w latach 1989-90. Okazało się, że już co ósmy 26-latek, a nie jak w starszych badaniach co dwudziesty, nie ma jeszcze za sobą inicjacji seksualnej. Eksperci przyznają ponadto, że zjawisko to może mieć jeszcze większą skalę, gdyż cześć badanych nie udzieliła żadnej odpowiedzi.

Dlaczego millenialsi unikają seksu?

Z jakiego powodu millenialsi coraz później decydują się na seks? Okazuje się, że fakt ten nie jest spowodowany ani kwestiami religijnymi czy obawami przed problemami w relacjach intymnych. Jak wskazuje psychoterapeutka Susanna Abse odpowiedzialna za to jest hiperseksualizacja przestrzeni społecznej i mediów. Powszechny stereotyp "zawsze chętnej" kobiety i mężczyzny non stop gotowego do "akcji" sprawia, że młodzi ludzie coraz częściej zatracają umiejętność stworzenia trwałej relacji intymnej, opartej na bliskości i zaufaniu. W relacjach boją się porównywania do "ideałów", które oglądają w mediach, nie chcą być odrzuceni.

Wyniki tych badań z pewnością nie napawają optymizmem demografów.

RadioZET.pl/TheSun/SA

Oceń