Zamknij

Burberry przeprasza za bluzy przypominające pętle zwisające z szyi: „Jest nam bardzo przykro”

Redakcja
22.02.2019 13:59
Burberry przeprasza za kontrowersyjną reklamę
fot. Instagram.com/ Burberry

Brytyjski Dom Mody Burberry w trakcie Fashion Weeku w Londynie pokazał bluzę, która przypomina pętlę zwisającą z szyi. Ubranie zostało skrytykowane przez m.in. modelką Liz Kennedy, która brała udział w pokazie. Burberry zdecydowało się przeprosić za kontrowersyjny projekt.

Marka Burberry zaprezentowała kontrowersyjną bluzę

Marka Burberry zaprezentowała podczas Tygodnia Mody w Londynie kolekcję skierowaną do młodzieży. Wśród wielu projektów znalazła się bluza, która wywołała sporo zamieszania. Początkowo pozornie niewinna bluza z troczkiem nie wzbudziła większych emocji, jednak wszystko zmieniło się po wpisie modelki,  która wystąpiła w pokazie Burberry. Liz Kennedy opublikowała na Instagramie emocjonalny post, który zaczęła słowami: „Samobójstwo to nie moda” – pisze modelka i dodaje: „Riccardo Tisci i wszyscy w Burberry – nie wiem, jak mogliście pozwolić na to, by w waszej kolekcji pojawił się strój z elementem, który wygląda jak pętla zwisająca z szyi”.

Modelka zwróciła uwagę na niestosowność stroju, tym bardziej że kolekcja skierowana jest do młodzieży. Podkreśliła też, że na świecie z roku na rok rośnie liczba samobójstw wśród młodych ludzi. Modelka wyjaśniła też, dlaczego ta bluza wzbudziła w niej takie emocje. Jak się okazuje, jeden z członków jej rodziny popełnił kiedyś samobójstwo.

Burberry przeprosiło za feralną bluzę

Kennedy jeszcze przed pokazem miała rozmawiać z osobami związanymi z kolekcją, ale usłyszała, że „to jest moda. Nikogo nie obchodzi twoje życie osobiste, więc zatrzymaj je dla siebie”. Na samym końcu wpisu modelka dodała, że wstyd jej za to, że była częścią pokazu Burberry.

Siła mediów społecznościowych zadziałała, bo przedstawiciele Burberry usunęli niestosowny element z ubrania, natomiast Marco Gobetti, dyrektor generalny marki, podkreślił, że Burberry bardzo żałuje, iż ten strój wywołał tyle negatywnych emocji.

– Jest nam niezmiernie przykro z powodu bólu, jaki wywołał jeden z naszych produktów z kolekcji „Tempest” jesień-zima 2019. Chociaż linia inspirowana była motywem marynistycznym, nasze postępowanie było niewrażliwe i popełniliśmy błąd – powiedział w rozmowie z „The Huffington Post” Marco Gobetti.

Radio ZET.pl/ SW