Zamknij

Tak gwiazdy i branża mody żegnają Karla Lagerfelda

Redakcja
20.02.2019 11:20
Gwiazdy wspominają Karla Lagerfelda
fot. Instagram,com/ Donatella Versace

Karl Lagerfeld nie żyje. To wielka strata dla świata mody, w której Karl był mistrzem. Mnóstwo osób z branży mody oddaje mu hołd, publikując w social mediach zdjęcia z projektantem, okraszone wspomnieniami.

Karl Lagerfeld nie żyje. Ci, którzy go znali, wspominają go jako niezwykle pracowitego człowieka, ale też bardzo ciepłego i otwartego na innych. W wielu wpisach pojawia się określenie: "będę tęsknić". Wielkiego projektanta żegnają też polskie gwiazdy, m.in. Joanna Przetakiewicz, Karolina Malinowska i Anja Rubik.

Karl Lagerfeld nie żyje. Znana jest przyczyna śmierci.

Joanna Przetakiewicz

Projektantka przyjaźniła się z Karlem Lagerfeldem od lat. To on był też ojcem chrzestnym jej marki La Mania. Joanna Przetakiewicz opublikowała na swoim Instagramie bardzo osobiste wspomnienie, którym podzieliła się ze swoimi fanami.

 – Powtarzałeś zawsze, ze trzeba sięgać po swoje marzenia i je realizować. Tak właśnie zrobiłam.Bo we mnie wierzyłeś. Byłeś z tych ludzi, którzy się dzielili - sercem. Nigdy nie zapomnę Twojego poczucia humoru, charyzmy i inteligencji, ale to co było najważniejsze to Twoja troska, ciepło, KOCHANIE LUDZI. Zawsze byłeś niczym wysoki budynek z antenami sięgającymi chmur, które ściągały kosmiczną energię jak zasięg telewizyjny. Podkreślałeś, że ludzie, z którymi pracujesz, to Twoja rodzina. Znać Cię to był wielki zaszczyt. Chciałeś się nieustannie uczyć. Dowiadywać, czytać, oglądać. A ja chcę się uczyć Ciebie. NIKT CIĘ NIE ZASTĄPI. BYŁEŚ, JESTEŚ I BĘDZIESZ LEGENDĄ. LUDZKIM FENOMENEM – napisała Joanna Przetakiewicz.

Anja Rubik

Polska top modelka miała okazję współpracować niejednokrotnie z Karlem Lagerfeldem. Wiele razy otwierała i zamykała pokazy Chanel. Na jej Instagramie  możemy przeczytać poruszające słowa: – Będzie nam ciebie brakowało! Dziękuje Ci Karl za wszystkie chwile spędzone razem, twoją dobroć, wielkie serce i humor. Moda nigdy nie będzie taka sama bez ciebie –  napisała obok zdjęcia modelka.

Karolina Malinowska

Modelka przez laty również miała okazję pracować z Karlem. Na swoim Instagramie pisze o nim, że był człowiekiem mądrym i niepowtarzalnym.

Maja Salamon

Maja również gościła wielokrotnie na pokazach Chanel. W mediach społecznościowych opublikowała fotografię z jednego z pokazów Chanel. – Spoczywaj w pokoju Karl. To był zaszczyt, stać się maleńką częścią twojego magicznego i boskiego świata – napisała modelka.

Diane Kruger

Niemiecka aktorka bardzo przeżywa śmierć Karla Lagerfelda. Miała mu niebawem przedstawić swoją córkę. Niestety, jest już za późno.

 – Karl... nie mogę powiedzieć ci, jak wiele dla mnie znaczyłeś i jak bardzo będę za tobą tęsknić. Nigdy nie zapomnę twojej serdeczności wobec mnie, twojego śmiechu, twojej wyobraźni. Przyjechałam do Francji, by zobaczyć się z tobą w tym tygodniu i przedstawić ci moją córkę... mam złamane serce, jest za późno.  – napisała Diane na swoim Instagramie.

Victoria Beckham

Victorią Beckham również wstrząsnęła śmierć Karla Lagerfelda. Obok czarno-białego zdjęcia napisała:  – Niewiarygodnie smutno o tym słyszeć. Karl był geniuszem, zawsze był dla mnie miły i hojny, zarówno prywatnie jak i zawodowo. – napisała Beckham.

Penelope Cruz

 

Penelope Cruz chętnie gościła na pokazach Chanel na widowni. Sięgała też po projekty stworzone przez Karla na czerwony dywan. – W moim miejscu zawsze będzie miejsca dla Ciebie, drogi Karl. Nigdy nie zapomnę Twojej dobroci i wspaniałomyślności – zaczyna swój wpis Penelope Cruz.

Donatella Versace

 Donatella Versace dobrze znała Lagerfelda. Pracowali w jednej branży, ale też bardzo się wspierali. Donatella podkreśla, jak bardzo utalentowanym człowiekiem był Karl.

– Karl twój geniusz dotknął życia tak wielu, szczególnie Gianniego i mojego. Nigdy nie zapomnimy twojego niesamowitego talentu i niekończącej się inspiracji. Zawsze się od ciebie uczyliśmy – napisała Donatella Versace.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZET.pl/ SW