Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Królowa Elżbieta II pojawiła się na pokazie mody

21.02.2018 10:41

Królowa Elżbieta II pojawiała się na pokazie Richarda Quinna, czym wprawiła cały świat w osłupienie. Skąd ta nietypowa decyzja?

Królowa Elżbieta w Londynie na pokazie mody fot. Eastnews

Królowa Elżbieta II na pokazie mody w Londynie

Królowa Elżbieta II na pokazie mody pojawiła się w towarzystwie najbardziej wpływowych przedstawicielek świata mody —  Anny Wintour, redaktorki naczelnej amerykańskiej edycji „Vogue'a” i szefowej Brytyjskiej Izby Mody — Caroline Rush.

Jak można dowiedzieć się z oficjalnej informacji opublikowanej przez Pałac Buckingham, wizyta królowej na pokazie Quinna ma związek z tym, że został on pierwszym laureatem Queen Elizabeth II Award for British Design (Nagroda Królowej Elżbiety II dla Brytyjskiego Designu).

— Richard tworzy ubrania z ogromną dbałością o innowacyjne materiały, koncentrując się na łączeniu unikatowych umiejętności rzemieślniczych z wyrafinowaną wrażliwością na modę — napisali organizatorzy tygodnia mody w Londynie.

Pokaz kolekcji Richarda Quinna na jesień i zimę 2018/2019 był zwieńczeniem lutowej edycji tygodnia mody w Londynie.

Jak komentuje dziennikarz „Guardiana”, choć królowa Elżbieta II nie jest regularną uczestniczką pokazów mody, doskonale sprawdziła się w tej roli — obserwatorzy zauważyli, jak z gracją — jak prawdziwe ikony mody — położyła swoją torebkę przed krzesłem.

RadioZET.pl/SI

Oceń