Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Królowa Elżbieta II pojawiła się na pokazie mody

21.02.2018 10:41

Królowa Elżbieta II pojawiała się na pokazie Richarda Quinna, czym wprawiła cały świat w osłupienie. Skąd ta nietypowa decyzja?

Królowa Elżbieta w Londynie na pokazie mody fot. Eastnews

Królowa Elżbieta II na pokazie mody w Londynie

Królowa Elżbieta II na pokazie mody pojawiła się w towarzystwie najbardziej wpływowych przedstawicielek świata mody —  Anny Wintour, redaktorki naczelnej amerykańskiej edycji „Vogue'a” i szefowej Brytyjskiej Izby Mody — Caroline Rush.

Jak można dowiedzieć się z oficjalnej informacji opublikowanej przez Pałac Buckingham, wizyta królowej na pokazie Quinna ma związek z tym, że został on pierwszym laureatem Queen Elizabeth II Award for British Design (Nagroda Królowej Elżbiety II dla Brytyjskiego Designu).

— Richard tworzy ubrania z ogromną dbałością o innowacyjne materiały, koncentrując się na łączeniu unikatowych umiejętności rzemieślniczych z wyrafinowaną wrażliwością na modę — napisali organizatorzy tygodnia mody w Londynie.

Pokaz kolekcji Richarda Quinna na jesień i zimę 2018/2019 był zwieńczeniem lutowej edycji tygodnia mody w Londynie.

Jak komentuje dziennikarz „Guardiana”, choć królowa Elżbieta II nie jest regularną uczestniczką pokazów mody, doskonale sprawdziła się w tej roli — obserwatorzy zauważyli, jak z gracją — jak prawdziwe ikony mody — położyła swoją torebkę przed krzesłem.

RadioZET.pl/SI

Oceń