Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ciężarna księżna Kate skrytykowana za sukienkę

19.02.2018 12:44

Będąca w trzeciej ciąży księżna Kate i książę William pojawili się na gali rozdania nagród BAFTA Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych w londyńskiej Royal Albert Hall. Fanom Kate Middleton nie spodobała się jej suknia, a właściwie jej kolor. Dlaczego?

Księżna Kate w trzeciej ciąży i książę William na BAFTA fot. Eastnews

Księżna Kate w trzeciej ciąży i książę William na gali BAFTA

Księżna Kate, która jest obecnie trzeciej ciąży, i książę William rzadko widywani są na salonach. Książęca para postanowiła zrobić jednak wyjątek i wybrała się na galę rozdania prestiżowych statuetek BAFTA nazywanych brytyjskimi czy europejskimi Oscarami.

Będąca w trzeciej ciąży Księżna Kate wybrała na tę okazję zieloną sukienkę od swojej ulubionej projektantki Jenny Packham. Stylizację uzupełniła szmaragdowym naszyjnikiem i pięknymi kolczykami. W ten sposób wyłamała się z obowiązującej konwencji — większość kobiet na gali BAFTA, podobnie jak na rozdaniu Złotych Globów (i prawdopodobnie na Oscarach), ubrana była na czarno, co jest symbolem wsparcia dla ofiar molestowania seksualnego.

W sieci pojawiły się nieprzychylne komentarze na temat sukni księżnej Kate. „Czy ona nie czuła wstydu, siedząc w pierwszym rzędzie w zielonej sukience, podczas gdy każda inna kobieta miała na sobie czerń?” — zapytali administratorzy oficjalnego fanpage'a pary królewskiej.

Kate Middleton w trzeciej ciąży

„Jestem zawiedziona postawą Kate. To nie jest rzecz polityczna, a kobieca sprawa” — dodała jedna z internautek.

Pojawili się jednak obrońcy będącej w trzeciej ciąży Kate — protokół królewski zabrania bowiem Kate Middleton manifestacji poglądów. Niektórzy stwierdzili, że czarne dodatki były lekkim puszczeniem oka. Pojawiły się też głosy, że być może czarny garnitur księcia Williama w zupełności wystarczy.

EN_01305393_0133

RadioZET.pl/SI

Oceń