Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ciężarna księżna Kate skrytykowana za sukienkę

19.02.2018 12:44

Będąca w trzeciej ciąży księżna Kate i książę William pojawili się na gali rozdania nagród BAFTA Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych w londyńskiej Royal Albert Hall. Fanom Kate Middleton nie spodobała się jej suknia, a właściwie jej kolor. Dlaczego?

Księżna Kate w trzeciej ciąży i książę William na BAFTA fot. Eastnews

Księżna Kate w trzeciej ciąży i książę William na gali BAFTA

Księżna Kate, która jest obecnie trzeciej ciąży, i książę William rzadko widywani są na salonach. Książęca para postanowiła zrobić jednak wyjątek i wybrała się na galę rozdania prestiżowych statuetek BAFTA nazywanych brytyjskimi czy europejskimi Oscarami.

Będąca w trzeciej ciąży Księżna Kate wybrała na tę okazję zieloną sukienkę od swojej ulubionej projektantki Jenny Packham. Stylizację uzupełniła szmaragdowym naszyjnikiem i pięknymi kolczykami. W ten sposób wyłamała się z obowiązującej konwencji — większość kobiet na gali BAFTA, podobnie jak na rozdaniu Złotych Globów (i prawdopodobnie na Oscarach), ubrana była na czarno, co jest symbolem wsparcia dla ofiar molestowania seksualnego.

W sieci pojawiły się nieprzychylne komentarze na temat sukni księżnej Kate. „Czy ona nie czuła wstydu, siedząc w pierwszym rzędzie w zielonej sukience, podczas gdy każda inna kobieta miała na sobie czerń?” — zapytali administratorzy oficjalnego fanpage'a pary królewskiej.

Kate Middleton w trzeciej ciąży

„Jestem zawiedziona postawą Kate. To nie jest rzecz polityczna, a kobieca sprawa” — dodała jedna z internautek.

Pojawili się jednak obrońcy będącej w trzeciej ciąży Kate — protokół królewski zabrania bowiem Kate Middleton manifestacji poglądów. Niektórzy stwierdzili, że czarne dodatki były lekkim puszczeniem oka. Pojawiły się też głosy, że być może czarny garnitur księcia Williama w zupełności wystarczy.

EN_01305393_0133

RadioZET.pl/SI

Oceń