Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Magda Gessler w „Kuchennych rewolucjach” w kurtce z sierpem i młotem

20.03.2018 09:25

Magda Gessler w ostatnim odcinku „Kuchennych rewolucji” miała na sobie kurtkę z sierpem i młotem. Fani zarzucili jej, że promuje symbole komunizmu. Restauratorka zdecydowała się zabrać głos w tej sprawie.

Magda Gessler fot. Eastnews

Magda Gessler w „Kuchennych rewolucjach” w kurtce z sierpem i młotem

Gdy podczas ostatniego odcinka „Kuchennych rewolucji” Magda Gessler odwróciła się, w sieci zawrzało. Restauratorka miała bowiem na sobie kurtkę, na której wyhaftowano sierp i młot. Fani od razu zasypali Gessler komentarzami.

— Powinna Pani przeprosić jak najszybciej i potępić ustrój komunistyczny za włożenie tego ubrania z symbolem komunistycznym, sierpem i młotem, to podlega karze do dwóch lat — podobnych komentarzy było więcej.

Magda Gessler zdecydowała się odnieść do zarzutów. Restauratorka zamieściła komentarz na Facebooku:

— Nigdy ., nie bylam za żadnym systemem totalitarnym walczylam przeciwko niemu od 14 roku życia rozwieszając plakaty antyrządowe ....,, kurtka jest karykatura tego znaku to i tak byl przypadek .. bo tępo .., nie ..pozwala. I obserwować moich pleców ., symbol byl przekreślaony .,, niewAzne nikt nie miał takiej intencji .., walcze codziennie zkomuna i jej pozostałościami na talerzu tego nie słyszycie — napisała [pis oryg].

Zrzut ekranu 2018-03-20 o 09.16.28

Magda Gessler skomentowała sprawę także w rozmowie z serwisem Lelum.pl.

— Jestem przedstawicielką świata kulinarnego, więc proszę mnie nie prowokować pytaniami na tematy polityczne i kurtki, którą założyłam podczas odcinka. Zaangażowanie w jego produkcję i tempo pracy nie pozwoliło mi nawet dojrzeć tego znaku — powiedziała restauratorka.

Piżamy damskie - rodzaje

RadioZET.pl/SI

Oceń