Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Maye Musk. Matka Elona Muska podbija świat mody

11.05.2018 10:27

Matka Elona Muska podbija świat mody. Maye Musk ma 70 lat, troje dzieci i coraz więcej fanów.

Matka Elona Muska fot. Eastnews

Maye Musk. Matka Elona Muska podbija świat mody

Nie jest tajemnicą, że matka jednego z najbogatszych ludzi świata wychowała dzieci sama – po rozwodzie, do którego doszło w 1979 roku, musiała ułożyć sobie życie zupełnie na nowo. – Kiedy się rozwiodłam, musiałam radzić sobie ze wszystkim sama, zostałam dietetyczką i otworzyłam studia dietetyczne w całej Kanadzie. To oznacza, że nie miałam życia towarzyskiego. Nie mogłam nawet iść na randkę, bo wiedziałam, że będę musiała podzielić rachunek, przez co nie miałabym za co kupić jedzenia dla moich dzieci – powiedziała w jednym z wywiadów matka Elona Muska, której życie wcale nie było usłane różami.

EN_01303778_0002

W 1995 roku, gdy Elon i Kimbal rozpoczęli działalność Zip2, firmy zajmującej się programowaniem online, Maye wspierała ich projekt, mimo że nie miała dużych pieniędzy. Ostatecznie firma Elona Muska otrzymała dofinansowanie – wtedy Maye zabrała dzieci na kolację i powiedziała im, że to ostatni raz, gdy płaci za nich rachunek. I tak też się stało –  z majątkiem szacowanym na ponad 21 mld dolarów Elon Musk znajduje się obecnie w piątej dziesiątce najbogatszych ludzi świata.

Maye Musk, która w 1969 roku brała udział w konkursie Miss Południowej Afryki, wciąż pojawia się na wybiegach i na okładkach największych modowych czasopism. I trudno się dziwić!

RadioZET.pl/SI

Oceń