Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pierwsza kobieta z zespołem Downa w konkursie Miss

28.11.2017 10:30

22-letnia Mikalya Holmgren ze Stanów Zjednoczonych wzięła udział w wyborach miss piękności stanu Minnesota. Dziewczyna zdobyła wyróżnienie od organizatorów i nagrodę Spirit of Miss USA.

Pierwsza kobieta z zespołem Downa w konkursie Miss fot. Instagram

Mikalya Holmgren ma zespół Downa. Choroba jednak nie przeszkadza jej w rozwijaniu swoich pasji, którymi są taniec oraz sport. Kobieta uczy się także na Uniwersytecie Bethel w stanie Minnesota.

Mikalya Holmgren otrzymała wyróżnienie od organizatorów i nagrodę Spirit of Miss USA. Gdy odbierała nagrodę od organizatorów konkursu, usłyszała od publiczności i jurorów owacje na stojąco.

„Masz w sobie bezinteresowność, pokorę i zdolność pokonywania przeszkód z uśmiechem na twarzy i ekscytacją w sercu" – powiedziała Denise Wallace Heitkamp, przedstawicielka konkursu.

Mikayla zaczęła tańczyć, gdy miała sześć lat. W 2015 roku brała udział w konkursie piękności dla niepełnosprawnych – Minnesoty Miss Amazing. To właśnie wtedy zwróciła na siebie uwagę organizatorów, którzy zaprosili ją do udziału w tegorocznym konkursie piękności stanu Minnesota.

RadioZET.pl/SI

Oceń