Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Oto nowa Miss Universe. Jak poszło Polce?

27.11.2017 08:52

Demi-Leigh Nel-Peters z Republiki Południowej Afryki została Miss Universe 2017. 22-letnia modelka zaangażowana jest w promowanie wiedzy zapobieganiu AIDS. Organizuje także kursy samoobrony dla kobiet.

Oto nowa Miss Universe. Jak poszło Polce? fot. PAP

Miss Universe 2017. Zwyciężczyni z RPA

„HIV i AIDS to bardzo poważny problem w moim kraju, więc chcę działać na rzecz zwiększania wiedzy o tym zjawisku" – powiedziała Demi-Leigh Nel-Peters w rozmowie z mediami. Gdy dziennikarze zapytali ją o największe wyzwanie stojące obecnie przed kobietami, wskazała nierówne wynagradzanie kobiet i mężczyzn na tym samym stanowisku.

Nowa Miss Universe pochodzi z Sedgefield na południu Republiki Południowej Afryki. Niedawno zdobyła dyplom z zarządzania. Gdy została okradziona miesiąc po koronacji na Miss RPA, zdecydowała się zaangażować w program szkoleń z samoobrony dla kobiet.

Pierwszą wicemiss została Miss Kolumbia Laury Gonzalez, a drugą wicemiss – Miss Jamajki Daviny Bennett.

Oprócz tytułu najpiękniejszej kobiety świata Nel-Peters przez rok, do wyboru swej następczyni, będzie otrzymywać pensję, prawo do korzystania z luksusowego apartamentu w Nowym Jorku i inne nagrody. Jest drugą w historii konkursu zwyciężczynią z RPA.

W tegorocznej edycji konkursu Miss Universe uczestniczyły aż 92 kobiety z całego świata, w tym po raz pierwszy reprezentantki Kambodży, Laos i Nepalu.

Polskę reprezentowała Katarzyna Włodarek, druga wicemiss Polonia 2016. 26-latka, która jest w trakcie studiów doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu i specjalizacji z zakresu dermatologii, pojawiła się na scenie w Las Vegas w białej sukni, która była inspirowana godłem Polski, projektu Agaty Wojtkiewicz, oraz w kobaltowej kreacji autorstwa Patrycji Kujawy. Niestety nie udało jej się zająć żadnego z nagrodzonych miejsc.

Ceremonia koronacji Miss Universe odbyła się w Las Vegas w niedzielę, 26 listopada.

RadioZET.pl/SI

Oceń