Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Oto nowa Miss Universe. Jak poszło Polce?

27.11.2017 08:52

Demi-Leigh Nel-Peters z Republiki Południowej Afryki została Miss Universe 2017. 22-letnia modelka zaangażowana jest w promowanie wiedzy zapobieganiu AIDS. Organizuje także kursy samoobrony dla kobiet.

Oto nowa Miss Universe. Jak poszło Polce? fot. PAP

Miss Universe 2017. Zwyciężczyni z RPA

„HIV i AIDS to bardzo poważny problem w moim kraju, więc chcę działać na rzecz zwiększania wiedzy o tym zjawisku" – powiedziała Demi-Leigh Nel-Peters w rozmowie z mediami. Gdy dziennikarze zapytali ją o największe wyzwanie stojące obecnie przed kobietami, wskazała nierówne wynagradzanie kobiet i mężczyzn na tym samym stanowisku.

Nowa Miss Universe pochodzi z Sedgefield na południu Republiki Południowej Afryki. Niedawno zdobyła dyplom z zarządzania. Gdy została okradziona miesiąc po koronacji na Miss RPA, zdecydowała się zaangażować w program szkoleń z samoobrony dla kobiet.

Pierwszą wicemiss została Miss Kolumbia Laury Gonzalez, a drugą wicemiss – Miss Jamajki Daviny Bennett.

Oprócz tytułu najpiękniejszej kobiety świata Nel-Peters przez rok, do wyboru swej następczyni, będzie otrzymywać pensję, prawo do korzystania z luksusowego apartamentu w Nowym Jorku i inne nagrody. Jest drugą w historii konkursu zwyciężczynią z RPA.

W tegorocznej edycji konkursu Miss Universe uczestniczyły aż 92 kobiety z całego świata, w tym po raz pierwszy reprezentantki Kambodży, Laos i Nepalu.

Polskę reprezentowała Katarzyna Włodarek, druga wicemiss Polonia 2016. 26-latka, która jest w trakcie studiów doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu i specjalizacji z zakresu dermatologii, pojawiła się na scenie w Las Vegas w białej sukni, która była inspirowana godłem Polski, projektu Agaty Wojtkiewicz, oraz w kobaltowej kreacji autorstwa Patrycji Kujawy. Niestety nie udało jej się zająć żadnego z nagrodzonych miejsc.

Ceremonia koronacji Miss Universe odbyła się w Las Vegas w niedzielę, 26 listopada.

RadioZET.pl/SI

Oceń