Teraz gramy

5 najważniejszych i najlepszych cytatów Karla Lagerfelda o modzie, Chanel i swoim życiu

20.02.2019 13:58

Karl Lagerfeld dla wielu był wielkim projektantem oraz ikoną w świecie mody. Charyzmatyczny projektant pozostawił po sobie wiele mądrych i szczerych słów, które przypominamy. W niepowtarzalny sposób wypowiadał się o swoim życiu, stylu oraz modzie.

Najlepsze cytaty Karla Lagerfelda fot. Instagram.com/ Karl Lagerfeld

Światem mody wstrząsnęła  wiadomość o śmierci Karla Lagerfeda. Jak nieoficjalnie wiadomo, 85-letni projektant przegrał z rakiem trzustki. Karl Lagerfeld mówił to, co myślał. Szczerze i bez jakiegokolwiek lukru. Wybraliśmy cytaty z książki „Świat według Karla” Jeana-Christophe Napiasa i Sandrine Gulbenkain.

Karl Lagerfeld o sobie

„Purytaninem będę do śmierci: nie lubię alkoholu, nie lubię narkotyków, nie jestem opętany seksem. Jestem ucieleśnieniem wszelkich cnót, niegodnym ucieleśnieniem wszelkich cnót”.

Karl Lagerfeld o Chanel

„Moja ulubiona Coco Chanel to ta z samego początku. Ta buntownicza, a kapryśna, która pewnego wieczoru obcięła się przed pierwszym wyjściem do opery, bo wybuchł bojler i osmalił jej cudowne włosy. Uwielbiam z lekka potworny ton jej żartów, jej inteligencję. To o niej myślę, kiedy projektuję swoje kolekcje”.

Karl Lagerfeld o luksusie

„Nie muszę się przed nikim tłumaczyć i to jest mój największy luksus”.

Karl Lagerfeld o elegancji

„W elegancji nie chodzi o wypchaną szafę ani o wypchany portfel”.

Karl Lagerfeld o trendach

„Trendy to ostatnie stadium przed tandetny”.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZEt.pl/ Glamour.pl/ SW

Oceń