Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

5 najważniejszych trendów okularowych na sezon wiosna/lato 2018

21.02.2018 12:00

Najmodniejsze okulary w sezonie wiosna/lato 2018 odzwierciedlają trendy z ubiegłych miesięcy, ale są wzmocnione i znacznie bardziej wyraziste.

5 najważniejszych trendów okularowych na sezon wiosna/lato 2018

Kolekcje okularowe zmieniają się w cyklach rocznych i obejmują oprawy korekcyjne oraz okulary przeciwsłoneczne. Początek roku to dobra okazja do zakupu nowego modelu, czemu sprzyja nie tylko chęć zmiany wizerunku na wiosnę, ale też klimat tygodni mody. Obserwując propozycje projektantów na przyszły sezon, możemy znaleźć inspiracje i wskazówki, które modele najlepiej podkreślą nasz styl.

W tym sezonie rządzą kontrasty!

1. Ważnymi trendami są na pewno mini i maxi. Bardzo małe oprawy, które ledwo zasłaniają powierzchnię oka, kojarzą się z latami 90. i bohaterami popularnego filmu “Matrix”. Trend maxi skupia się na wielkości, a nie kształcie oprawek. Bez względu na to, czy wybieramy okulary okrągłe, prostokątne czy aviatory - stawiając na rozmiar XXL, mamy pewność, że wpiszemy się w obowiązującą modę.

2. Ciekawym nurtem są też kolorystyczne kontrasty między kolorem oprawek, a zabarwieniem szkieł. Projektanci w tym sezonie zaproponowali dwa rodzaje zestawień. Połączenie czerni i brązów z odcieniami pudrowymi spodoba się fanom klasyki, natomiast zestawienia soczystych zieleni, błękitów i fioletów na pewno przypadnie do gustu osobom, które szukają wyrazistego elementu stylizacji.

3. Plastik albo nic - tak w skrócie można podsumować rodzaje ramek, jakie dominują w najnowszych kolekcjach. Brak oprawek sprawi, że nasz wygląd będzie nowocześniejszy, natomiast duże, wyraziste ramki z tworzyw sztucznych sprawią, że okulary będą grały pierwsze skrzypce w naszej stylizacji. Na wybiegach dominowały grube, plastikowe oprawki w prostokątnym kształcie, które pasują większości osób.

4. Nowy sezon to nowe wariacje na temat ulubionych klasyków. Popularne modele będą miały bardziej geometryczne kształty, natomiast kocie oczy będą bardziej wyraziste - oprawki w tym stylu będą szersze i ostrzej zakończone. Jeżeli lubimy modele nawiązujące do stylu retro, zdecydowanie powinniśmy wybrać ich nowoczesne, odświeżone wersje.

5. Muchy wracają! Jeżeli w poprzednim sezonie podobał się nam babciny styl, w tym powinniśmy spróbować tego modelu w pudrowych odcieniach i najlepiej - półprzezroczystych, plastikowych oprawkach. Muchy zasłaniają prawie całą twarz, więc jest to propozycja dla osób, które szukają mocnego elementu uzupełniającego codzienną stylizację. Jeżeli wybierzemy delikatny model.

Które okulary wybrać?

Szukając nowych okularów powinniśmy wybrać te, które podkreślą nasz styl. W sklepach optycznych znajdziemy zarówno najmodniejsze modele, jak i tzw. bestsellery, które są chętnie kupowane od kilku sezonów.

- Dokonując wyboru nowej kolekcji, opieramy się na doświadczeniach, które przywozimy z największych targów optycznych na świecie, na które jeździmy do Paryża, Mediolanu,czy Hongkongu - mówi Edyta Sadowska z Kodano.pl - Ważne jest dla nas także posiadanie w ofercie modeli, których nie ma nikt inny, dlatego stworzyliśmy marki własne. Okulary przeciwsłoneczne marki Moretti wprowadziliśmy stosunkowo niedawno, ale od razu cieszyły się dużym zainteresowaniem, tak jak oprawki korekcyjne. Moretti to nasz projekt wyjątkowy, z którego jesteśmy dumni i do którego przywiązujemy dużą wagę. Każdy nowy model tej marki, który pojawia się w sklepie, jest starannie dobierany na podstawie doświadczeń zdobytych na targach i po rozmowach z projektantami.

Największy wybór okularów znajdziemy w sklepach internetowych. W ramach usługi Domowej Przymierzalni, którą oferuje sklep Kodano.pl, możemy zupełnie za darmo zamówić cztery pary okularów i mierzyć je w domu przez 10 dni. Brak pośpiechu, który często towarzyszy nam w sklepach stacjonarnych sprawia, że nasz wybór jest bardziej przemyślany, a tym samym - zakupy bardziej udane.

Oceń