Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

TAKIE modelki w reklamie rajstop. W sieci? Burza

11.12.2017 12:01

Wybuchł kolejny skandal w świecie mody!

TAKIE modelki w reklamie rajstop. W sieci? Burza fot. Twitter

Za chude, nie wyglądają jak zwykłe kobiety, to szokujące – takie słowa padły pod adresem najnowszej kampanii sklepu odzieżowego Wish.com. Skąd ta krytyka?

W sieci wybuchła burza po tym, gdy w znanym internetowym sklepie z bielizną Wish.com pojawiły się fotografie reklamujące rajstopy dla kobiet w rozmiarach plus size. Dlaczego? Bieliznę dla kobiet powyżej stu kilogramów reklamowały bowiem superszczupłe modelki.

Pod kampanią sklepu z bielizną pojawiła się fala krytyki. Większość komentujących stwierdziła, że w XXI wieku produkty powinny być reklamowane przez osoby, które wyglądają tak, jak adresaci promowanych rzeczy.

„Jestem taka wkurzona, jakim cudem to reklama rajstop w rozmiarze plus size??”, “Wow… Brak mi słów.”, “Dlaczego tych rajstop nie reklamują po prostu kobiety plus size?” – tego typu komentarzy nie brakowało.

Niestety, nie po raz pierwszy Wish popełnił błąd reklamowy (co najmniej). Firma, która często sprzedaje produkty tanio, z niskimi prędkościami wysyłkowymi i bezpośrednio z Chin, jest niesławna za to, że oferuje użytkownikom dziwne reklamy produktów, które są albo niewytłumaczalne, albo obraźliwe.

To oczywiście nie pierwszy taki przypadek w świecie mody. W kwietniu tego roku marka Fashion Nova została skrytykowana za zaangażowanie do linii plus-size modelek, które nosiły europejski rozmiar 36.

RadioZET.pl/SI

Oceń