Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Strój na ślub. Jakie ubranie na ślub i wesele?

11.04.2018 15:30

Wybierasz się na czyjś ślub? Czy wiesz, co wolno, a czego nie wypada włożyć? Zdradzamy, które ubrania i dodatki są zakazane tego wyjątkowego dnia.

Strój ślubny fot. Pexels

Długa biała sukienka

Prawdopodobnie najważniejsza zasada. Nikt nie może być dziewczyną ubraną w białą długą suknię poza panną młodą. To nie jest trudne, więc nie bądź samolubna.

Cokolwiek białego, kremowego lub w kolorze kości słoniowej

W dzisiejszych czasach moda ślubna nie jest przestrzegana tak rygorystycznie, jak jeszcze dziesięć lat temu. Bez problemu można spotkać pannę młodą ubraną w podobną sukienkę, kombinezon, a nawet mini. Jasne kolory — tak, ale najlepiej wyłącznie w dodatkach.

Cokolwiek przezroczystego

Owszem — transparentne ubrania są modne, ale nie na ślubie. Podczas gdy Bella Hadid i cały gang Kardashianów może wyglądać dobrze w przezroczystych strojach, naprawdę nie wyglądałabyś dobrze, pojawiając się w kościele, a nawet na ślubie cywilnym, w transparentnej bluzce. To nie znaczy, że odrobina seksapilu nie jest wskazana, ale pamiętaj: umiar zawsze jest najważniejszy.

Cokolwiek bardzo krótkiego

I znowu — choć ultrakrótkie mini i topy są w tym sezonie bardzo modne, trend ten dotyczy wyłącznie mody wieczorowej. Krótkie spódniczki i świecenie gołym brzuchem nie jest odpowiednie na ślub, a zwłaszcza, gdy jesteś w pobliżu kościoła.

Klapki

Klapki po prostu nie nadają się na ślub. Ani japonki, ani birkenstocki, ani nic, co w ten sposób odkrywa stopę. Jeśli nie lubisz szpilek, postaw na eleganckie balerinki — będą na pewno też wygodniejsze podczas tańca.

Dżinsy

Dżinsy, poza spodniami do biegania i od piżamy, są najbardziej swobodnymi spośród dostępnych spodni, podczas gdy śluby to najczęściej eleganckie uroczystości odbywające się w ciepłych miesiącach. Z tego względu, zamiast ulubionych dżinsów najlepiej wybrać spodnie materiałowe z dosyć cienkiej bawełny.

Tiara

Nie jesteś panną młodą. Nie bierzesz udziału w jakimś dziwnym konkursie. Nie ma usprawiedliwienia dla żadnej kobiety, może oprócz Kate Middleton (ale też nie na ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle), która nosi na ślubie tiarę.

Cokolwiek krzykliwego

Doskonale wiesz, co to znaczy: zwierzęce wzory, neonowe kolory, różowe ptasie pióra. Nawet jeśli na co dzień uwielbiasz brokat, ubrania w ananasy i pokazywanie bielizny, ubierając się w ten sposób na ślub, masz pewność, że o twojej kreacji będzie plotkowało się jeszcze długo po weselu. I to nie w najmilszy z możliwych sposobów...

RadioZET.pl/SI

Oceń