Wintour i Versace urządzają modową wystawę z szatami Jana Pawła II

28.02.2018 15:58

Anna Wintour i Donatella Versace robią wystawę modową z szatami liturgicznymi z Watykanu. Odbędzie się ona w ramach prestiżowego wydarzenia modowego Met Gala 2018. Jednym z eksponatów ma być szata Jana Pawła II.

Met Gala 2018 szaty Jana Pawła II fot. Twitter/The Met

Met Gala 2018 odbędzie się 7 maja. To znane wydarzenie modowe corocznie organizowane jest z innym motywem przewodnim. Tym razem padło na... katolicyzm. Gala pod hasłem „Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination” (w dosłownym tłumaczeniu „Niebiańskie ciała: moda i katolicka wyobraźnia”) u jednych wzbudza zachwyt, u innych kontrowersje. „Jesteś prawdziwym uczniem mody? Przygotuj się na pielgrzymkę” — ogłasza Vogue.

Zgodnie z pomysłem na Met Gali będzie można więc zobaczyć szaty liturgiczne wprost z watykańskich szaf, a całość ukazywać ma wzajemne wpływy pomiędzy modą a wyglądem szat liturgicznych.

1

Na tegorocznej wystawie w Metropolitan Museum of Art nie zabraknie modowych gwiazd, a galę poprowadzą Anna Wintour i Donatella Versace. Obydwie pani odbyły właśnie wizytę w Stolicy Apostolskiej, gdzie spotkały się z kardynałem Gianfranco Ravasim i uzgadniały szczegóły wypożyczenia szat i klejnotów.

Szaty Jana Pawła II na modowej wystawie

Jak poinformowano, na wystawie zaprezentowanych zostanie około 40 eksponatów, z których wiele nigdy nie opuszczało Watykanu. Co ciekawe, wśród prezentowanych szat znajdzie się m.in. ornat Jana Pawła II, w którym pojawił się na Światowych Dniach Młodzieży w Paryżu w 1997 roku.

RadioZET.pl/wsj.com/SA

Oceń