Modelka Natalie Westling zmieniła płeć. Teraz zadebiutowała jako Nathan: "Czuję się, jakbym nosił maskę przez cały czas"

22.03.2019 12:17

Amerykańska modelka Natalie Westling, która jeszcze niedawno chodziła po wybiegu u Marca Jacobsa, Diora i Louis Vuitton, przyznała, że jest w trakcie zmiany płci.

Natan Westling zmienił płeć fot. Instagram.com/ Natan Westling

Amerykańska modelka Natalie Westling zmieniła płeć

Do niedawna była Natalią Westling, charakterystyczną, rudowłosą modelką  która prezentowała na wybiegu kolekcje największych projektantów. Jej znakami rozpoznawczymi była andrygyniczna budowa ciała i ogniste loki. Zdjęcie, które wrzucił Nathan, bo tak teraz się przedstawia, nie przypomina modelki z wybiegów. 22-latek ma dużo krótsze włosy, bardziej zarysowaną szczękę i męską sylwetkę.

Natalie Westling zdradziła swoją historię

W obszernym wywiadzie dla CNN.com opowiedziała ludziom swoją historię. W październiku zeszłego roku postanowiła, że robi sobie przerwę od mody. Po ostatnim pokazie Louis Vuitton zaczęła przyjmować testosteron. Wcześniej chorowała na depresję, miała zaburzenia lękowe i problemy z panowaniem nad gniewem. W wywiadzie dla CNN.com opowiedziała, skąd brały się jej problemy w tamtym czasie. Była mężczyzną uwięzioną w ciele kobiety. Jak przyznał Natan Westling, teraz wreszcie zaczyna się czuć sobą, choć podkreślił, że na początku zmiany płci wcale nie było kolorowo.

"Pierwsze dwa miesiące były trudne. Dopiero gdy zacząłem widzieć zmiany fizyczne, które pasowały do tego, kim się czuję, w końcu się obudziłem i zacząłem żyć. Jestem szczęśliwy. Nie wyobrażam sobie powrotu do tego, kim byłem wcześniej, ponieważ to tylko ciemność”  - opowiadał w wywiadzie.

Nathan musiał przeprowadzić się do Los Angeles, gdzie przeszedł terapię hormonalną. Po operacji rekonstrukcji klatki piersiowej, planuje powrót do modelingu. Aktualnie jest podopiecznym agencji The Society Management.

Karierę w modelingu 22-letni Amerykanin zaczynał jeszcze będąc kobietą, w 2013 roku. Jego niesamowitą urodę odkryto, gdy robił zakupy z mamą. Zadebiutował  na wybiegu u Marca Jacobsa. Później propozycje współpracy posypały się błyskawicznie. Prezentował kolekcje Fendi, Calvina Kleina, Alexandra Wanga czy Diora. Jego ostatni post, w którym zaprezentował się w męskiej odsłonie, polubiło ponad 25 tysięcy osób. Wsparcie okazało mnóstwo fanów, publikując w komentarzach słowa otuchy. 

Zagłosuj

Lubisz modę?

RadioZEt.pl/ SW

Oceń