Zamknij

Modelka w hidżabie i burkini na okładce "Sports Illustrated". To historyczne wydanie

Sylwia Wamej
30.04.2019 10:21
Halima Aden
fot. Instagram.com/ Halima Aden

"Sports Illustrated Swimsuit" zaprosił do udziału w sesji zdjęciowej modelkę, która zaprezentowała się w hidżabie i burkini. Muzułmańska modelka, Halima Aden promuje dwa rodzaje burkini. To pierwsze takie zdjęcia w historii magazynu.

Muzułmańska modelka w sesji w burkini w "Sports Illustrated"

"Sports Illustrated" kojarzy się z pięknymi i wysportowanymi modelkami w kusych strojach kąpielowych. Tym razem redaktorzy zaprosili do udziału muzułmańską modelkę Halimę Aden, która wystąpiła w sesji zdjęciowej w hidżabie i burkini. Na zdjęciach autorstwa Yu Tsai modelka zaprezentowała dwa modele burkini: czarne ze zdobieniami na szyi i rękawach, projektu  No Ka'Oi, natomiast kolorowe pochodzi od Cynthii Rowley.

Zdjęcia zostały wykonane na plaży Watamu w Kenii, gdzie Halima urodziła się w obozie dla uchodźców. Spędziła tam siedem lat. "Myślę o sześcioletniej mnie, która – w tym samym kraju – żyła w obozie dla uchodźców. Aby kiedyś dorosnąć i śnić swój American dream, by w końcu wrócić do Kenii i wystąpić w tej sesji dla „Sports Illustrated” w najpiękniejszych miejscach w tym kraju. Sądzę, że to historia, którą trudno byłoby komukolwiek wymyślić" – powiedziała modelka.

Halima Aden wystąpiła w konkursie Miss USA

Halima dodała również, że sesja w "Sports Illustrated" udowadnia, że zakryta modelka w hidżabie może stanąć  obok pięknej modelki we bikini.

"Wspólnie mogą świętować, kibicować sobie nawzajem oraz walczyć o sukces. (...) Młode muzułmanki powinny wiedzieć, że jest dla nich dostępny kostium, dzięki któremu będą mogły wreszcie dołączyć do drużyny pływackiej, wziąć udział w zajęciach szkolnych na basenie, czy pójść z przyjaciółmi na plażę" - powiedziała modelka  w wywiadzie dla Sports Illustrated.

Halina Aden to modelka, o której głośno zrobiło się w listopadzie 2016 roku. Muzułmańska modelka wzięła wtedy udział w konkursie Miss USA. W trakcie pokazu, Halima była jedyną modelką, która ma na sobie nie bikini, a burkini.

RadioZEt.pl/ SW

Zagłosuj

Interesujesz się modą?

Liczba głosów: