Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Modelka w hidżabie na okładce brytyjskiego „Vogue'a”

03.04.2018 09:02

Na okładce brytyjskiego „Vogue'a” po raz pierwszy w historii pojawiła się modelka w hidżabie. To ukłon w stronę różnorodności. 

Halima Aden na okładce Vogue fot. Instagram

Modelka w hidżabie na okładce brytyjskiego „Vogue'a”

Wśród modelek na okładce brytyjskiej edycji „Vogue” po raz pierwszy w historii tego wydania magazynu pojawiła się dziewczyna w hidżabie, tradycyjnym nakryciu głowy dla kobiet szeroko rozpowszechnionym w krajach islamskich.

Halima Aden, bo o niej mowa, urodziła się w obozie dla uchodźców w Kakuma w Kenii. Dziś ma 20 lat i jest jedną z największych nadziei świata mody. Halima jest nie tylko wziętą modelką. Dziewczyna pomaga organizacji UNICEF przy pracy z uchodźcami na całym świecie. Prowadzi także wykłady na temat tolerancji i różnorodności kulturowej.

Na otwierającej numer fotografii widzimy dziewięć modelek, które różnią się rasą, kolorem skóry, miejscem pochodzenia, wyznaniem, ale też orientacją seksualną. Edward Enninful, redaktor naczelny brytyjskiego wydania, podkreślił we wstępie do numeru, że fotografia jest hołdem złożonym idei różnorodności na świecie, a wszystkie przedstawione na nim kobiety łączy jedno — są młodymi modelkami, które mają szansę na ogromną karierę.

Nie jest to pierwsza w historii okładka biblii mody, jak często określa się „Vogue'a”, z kobietą w hidżabie, ale pierwsza skierowana do odbiorcy w Europie.

RadioZET.pl/SI

Oceń