Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Modelka z rzadką wadą genetyczną podbija świat i łamie stereotypy

07.06.2017 11:01
xxx zet

Melanie Gaydos to 28-letnia modelka z rzadką wadą genetyczną, która łamie stereotypy na temat kobiecej urody. Kobieta zdecydowała, że jej wygląd nie będzie dla niej ograniczeniem. Teraz podbija branżę modową.

modelka z wadą genetyczną fot. Facebook

Stereotypów na temat tego, jak powinna wyglądać idealna modelka albo idealna kobieta, jest bardzo wiele. Piękna twarz, gładka cera, bujne włosy, szczupła sylwetka, talia osy - to tylko niektóre z "wymogów", które na co dzień stawia sobie wiele kobiet na całym świecie. Tysiące z nich wpadają w kompleksy, bo są inne, niż kanon lansowany w mediach.

Melanie Gaydos jest przykładem na to, że można wyglądać inaczej i po prostu robić to, co się lubi. 28-latka zdecydowała, że jej odmienny wygląd nie będzie stanowił dla niej żadnej bariery, choć przez wiele lat spotykała się z ostracyzmem. Została modelką, a jej zdjęcia podbijają sieć. Kobieta dotknięta jest rzadką wadą genetyczną - a dokładnie zespołem wad - określanych mianem hipohydrotycznej dysplazji ektodermalnej. Schorzenie to objawia się nieprawidłowo wykształconymi strukturami pochodzenia ektodermalnego - zębami, włosami czy paznokciami.

Sesje z jej udziałem są tajemnicze, zaskakujące, w niektórych budzą zdziwienie. Wygląd Melanie sprawia, że często zapraszana jest do nietypowych projektów. Jej fotki jednych zachwycają, inni podchodzą do nich z dystansem. Pewne jest, że te zdjęcia po prostu zapadają w pamięć.

Zobaczcie zdjęcia wyjątkowej modelki, której wada genetyczna nie przeszkadza w spełnianiu marzeń.

RadioZET.pl/BoredPandaSA

Oceń