Na zakupy do Carrefoura z własnym pudełkiem i słoikiem. Niecodzienna akcja w jednym ze sklepów w Bydgoszczy

05.03.2019 14:30

Wiele restauracji coraz częściej ogranicza plastik. Dołączył do nich również Carrefour. Sieć sklepów w ramach działań na rzecz ochrony środowiska i walki z opakowaniami z plastiku umożliwiła klientom w jednym z marketów robienie zakupów spożywczych do własnych opakowań.

W Carrefourze będzie można zrobić zakupy do własnych opakowań fot. Instagram.com/ Carefour Polska

Zakupy w Carrefourze do swoich opakowań

Opakowania z plastiku ograniczają restauracje, organizatorzy festiwali, ale również sieciowe sklepy spożywcze. W jednym ze sklepów Carrefour w Bydgoszczy klienci mogą kupować produkty na wagę, do przyniesionych ze sobą pudełek czy słoików. Pudełka muszą być jednak kartonowe. Tak mogą kupować m.in. ser, kapustę, wędliny, sałatki czy ogórki kiszone.

Działania realizowane przez Carrefour to realizacja strategii zero waste. W jej ramach dąży się do zredukowania plastikowych opakowań. Z kolei we Francji sieć sklepów Carrefour wdraża zastosowanie opakowań zwrotnych. Chce w ten sposób sprzedawać ok. 20 produktów ekologicznych, m.in. olej, miód czy przyprawy. Podczas zakupów klient jednorazowo płaci depozyt za opakowanie, a kwota ta będzie zwracana za każdym razem, gdy zostanie ono zwrócone. 

RadioZET.pl/ wirtualnemedia.pl/ SW

Oceń