Najdłuższe rzęsy świata: niesamowite czy odrażające?

20.09.2017 15:09

Chyba większość kobiet marzy o długich, przyciągających spojrzenie rzęsach - wystarczy popatrzeć na popularność zabiegów zagęszczania i przedłużania rzęs. Damy sobie jednak rękę uciąć, że żadne przedłużone rzęsy nie pobiją wyniku You Jianxii. Kobieta została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii najdłuższych rzęs.

Najdłuższe rzęsy na świecie fot. Pixabay

Chinka You Jianxia trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako kobieta o najbardziej imponujących rzęsach - najdłuższe z nich liczą aż 12,4 cm! Jak na rzęsy, to naprawdę dużo. Na tyle dużo, że Jianxii - 59-latka z Szanghaju - znalazła się w kultowej księdze. Jak przyznali wydawcy KRG na rok 2018, do tej kategorii zgłosiło się ponad 500 kobiet, jednak You zdeklasowała je wszystkie. nie mogło być inaczej, skoro jej rzęsy sięgają wysokości ust.

Kobieta wspomina, że jej rzęsy nie zawsze były tak długie i tak naprawdę zaczęły wyjątkowo rosnąć dopiero w 2013 roku. W ocenie pani Jianxii wpływ na to miała zmiana trybu pracy - wieloletnia dyrektor funduszu inwestycyjnego porzuciła stresujący zawód i zajęła się hodowlą i pielęgnacją róż. Wkrótce zauważyła, że rzęsy lewego oka są coraz dłuższe - aż osiągnęły taką niespotykaną długość. You zdradza, że nie dba o nie szczególnie, jednak uważa, by się nie połamały.

Choć wiele kobiet dałoby wiele, żeby ich rzęsy były zdecydowanie dłuższe, niż są w rzeczywistości, to jednak z dużą pewnością nie każda chciałaby, aby były aż tak długie. Niektórzy są zdania, że to już przesada, a rzęsy, które w zasadzie wyglądają już jak regularne włosy, nie są urokliwe - wręcz odwrotnie - odpychają.

Sama Jianxia przyznaje, że takie rzęsy są częścią jej i ich długość świadczy o zdrowiu i długowieczności.

RadioZET.pl/bustle.com/SA

Oceń