Oto najdroższa ulica w Polsce!

17.11.2017 14:13

Nowy Jork po raz kolejny został najdroższą lokalizacją handlową świata. W Polsce najwyższe ceny są w Warszawie i Krakowie.

Oto najdroższa ulica w Polsce! fot. Wikipedia

Najdroższą ulicą handlową na świecie wciąż pozostaje Górna Piąta Aleja w Nowym Jorku. Średni roczny czynsz za metr kwadratowy powierzchni wynosi tu 28 262 euro. Na drugim miejscu uplasowała się Causeway Bay w Hongkongu. Trzecie miejsce ma podium najdroższych ulic świata zajmuje New Bond Street w Londynie. W pierwszej piątce znalazły się także: Via Montenapoleone w Mediolanie oraz paryskie Pola Elizejskie.

Jeśli chodzi o Polskę, najdroższą ulicą pozostaje Nowy Świat, ze stawką najmu na poziomie 1020 euro za metr kwadratowy w roku. To 38. najdroższa ulica na świecie. Drugą najdroższą ulicą handlową w naszym kraju jest Floriańska w Krakowie, dalej zaś uplasowała się ulica Marszałkowska w Warszawie. Na czwartym miejscu w rodzimym rankingu znalazła się Chmielna, a na piątym plac Trzech Krzyży.

Tak wynika z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. Raport przedstawia ranking 451 najdroższych ulic handlowych świata. Został sporządzony w oparciu o dane dotyczące wysokości czynszów za najlepsze powierzchnie handlowe.

RadioZET.pl/SI

Oceń