Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Najlepsze kraje do zawierania przyjaźni - na którym miejscu Polska?

07.12.2017 13:20

Serwis InterNations przeprowadził ankiety na temat zawierani przyjaźni w różnych krajach na świecie. W grupie badanych państw nie zabrakło Polski. Wśród wielu zagranicznych społeczności Polacy słyną z gościnności i otwartości. Sami również chętnie oceniamy się w taki sposób. Czy badanie to potwierdza? Na którym miejscu na liście znalazł się nasz kraj?

Gdzie najlepiej zawierać przyjaźń fot. Pixabay

Czy Polacy są przyjacielscy? Jak łatwo zawieramy przyjaźnie z obcokrajowcami? To zagadnienie zbadał serwis InterNations, łączący międzynarodową społeczność na terenie wielu krajów na świecie. Firma przeprowadziła badanie, w którym przeanalizowała, gdzie najłatwiej, a gdzie najtrudniej zawrzeć przyjaźń.

Okazuje się jednak, że według ocen gości z zagranicy, którzy brali udział w badaniu, Polacy wcale nie są tak przyjaźni, jak im się zdaje. W rankingu tym daleko nam było do pierwszej dziesiątki - a nawet do pierwszej połowy. Wyprzedziły nas m.in. takie europejskie kraje jak Hiszpania, Grecja, Ukraina, Włochy czy Węgry. Nasi sąsiedzi z Czech byli na 45. pozycji, podczas gdy Polacy kilka oczek niżej - na miejscu nr 48. Niżej, niż my, uplasowali się Francuzi, Niemcy czy Norwegowie (miejsca 52, 59 i 63). Na samym końcu wylądowali Szwedzi.

A kto był na pierwszej pozycji? Miejsce to przypadło... Kostaryce. Na drugim i trzecim miejscu są Meksyk i Argentyna.

Cóż, możemy przynajmniej się pocieszać, że nie jest z nami aż tak źle. Ostatecznie na tle Europy nie wypadamy najgorzej. Całe obszerne badanie znaleźć można TUTAJ.

RadioZET.pl/InterNations.org

Oceń