Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Najnowszy pokaz Diora w Paryżu [GALERIA]

04.07.2018 11:19

Każda nowa kolekcja domu modowego Christian Dior przyciąga ogromne zainteresowanie. Nie inaczej było w przypadku paryskiego pokazu dyrektor kreatywnej domu. Maria Grazia Chiuri zaprezentowała kolekcję na jesień 2018.

Najnowszy pokaz Diora w Paryżu [GALERIA] fot. AP/EAST NEWS

Ciężko wyobrazić sobie współczesny świat mody bez Christiana Diora. Ten francuski dom modowy o ogromnej tradycji funkcjonuje na świecie od 1946 roku i niezmiennie wyznacza trendy. Poza ubraniami zajmuje się również produkcją ekskluzywnych perfum. Trudno się zatem dziwić, że każda nowa kolekcja marki wzbudza ogromne zainteresowanie. Nie inaczej było i tym razem, kiedy swoje prace pokazała Maria Grazia Chiuri, dyrektor kreatywny Diora.

Katie Holmes na pokazie Diora

Kolekcja haute couture na jesień 2018 wystawiona została przed paryskim Muzeum Rodina. Na malowniczo położonym dziedzińcu stanął ogromny pawilon w kształcie sześcianu, w którym umieszczono manekiny ubrane w prototypy nowych kreacji Diora. Ogromne pomieszczenie powiększane jeszcze optycznie przez umieszczone na suficie lustra robiło kolosalne wrażenie na zgromadzonych gościach. Na pokazie pojawiła się między innymi znana blogerka modowa Chiara Ferragni, topmodelka Karie Kloss oraz aktorka Katie Holmes. To ta ostatnia najbardziej zachwyciła swoją stylizacją. Prosta, skromna sukienka i delikatny makijaż dodawały Katie wdzięku, co nie umknęło również domowi Diora. Jak widać, aktorka odżyła po zakończeniu związku z Tomem Cruisem.

Sama kolekcja, jak podkreślali dziennikarze, charakteryzowała się elegancją, której jednak daleko było do krzykliwości. Dopasowane, często minimalistyczne suknie uzupełnione o stylowe dodatki bardzo przypadły do gustu gościom. Za przebój sezonu uznano natomiast charakterystyczne dla Paryża berety autorstwa Stephena Jonesa.

Warto przypomnieć, że w Polsce z marką Dior współpracuje blogerka Maffashion.

RadioZET.pl/MF

Oceń