Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Najoryginalniejsze imiona w Polsce

24.04.2018 10:19

Jakie są najoryginalniejsze imiona, które rodzice dają swoim dzieciom w Polsce? Sprawdzamy!

Najoryginalniejsze imiona w Polsce fot. Pexels

W nadawaniu imion dzieciom często ulegamy modzie. Niektórzy jednak silą się na oryginalność. Czy nietypowe imiona dla dzieci to dobry wybór? Jakie są najoryginalniejsze imiona w Polsce? Sprawdzamy!

Choć nad Wisłą wciąż królują tradycyjne, polskie imiona takie jak Zofia, Maria, Zuzanna, Franciszek, Antoni czy Stanisław, nie brakuje też rodziców, którzy nazywają swoje dzieci w bardzo oryginalny sposób. Często inspiracją do nadania imienia stają się postacie znane ze świata gwiazd. Zdarza się, że rodzice wychodzą z założenia, że jeżeli ich maluch będzie nazywał się jak gwiazda filmowa, również będzie wiódł życie pełne sławy.

Chęć wyróżnienia się na pewno jest ważna, ale wybierając imię dla dziecka, musimy pamiętać, że w polskim prawodawstwie jego zmiana jest bardzo trudna, a nietypowe imię — zwłaszcza w dzieciństwie — może być pretekstem do zaczepek kolegów.

Dziennikpomorski.pl przytoczył fragmenty interesującej korespondencji rodziców z ekspertami na temat imion, które wzbudziły wątpliwości pracowników USC. Na liście nietypowych imion rozważanych przez rodziców znalazły się m.in. Prudencja (zdaniem eksperta nie ma przeciwwskazań, by nazwać tak córkę, to damski odpowiednik Prudencjusza), Cirzpibog (to imię nie dostało aprobaty), Gigi (według profesora Andrzeja Markowskiego imię to nie jest wskazane, gdyż pasuje zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca), Atfosmera (imię odrzucono).

RadioZET.pl/SI

Oceń