Zamknij

Najpopularniejsze fantazje erotyczne: o czym marzy większość ludzi?

Redakcja
06.07.2018 10:08
fantazje seksualne
fot. plakat filmu "50 twarzy Greya"

Nie ma chyba osób, które nie mają żadnych erotycznych fantazji. Wielu ludzi ma poczucie, że odbiegają w tym od innych lub że ich marzenia są zwyczajnie dziwne. Naukowcy z Ball State University zbadali, które fantazje są najczęstsze. Wyniki mogą zaskakiwać.

Naukowcy pod kierunkiem Justina Lehmillera z Ball State University przeprowadzili obszerne badania na temat fantazji seksualnych ludzi. Udział w eksperymencie badawczym pod nazwą „Powiedz mi, czego pragniesz” wzięło dokładnie 4175 osób – informuje „The Times”. Jest to najbardziej kompleksowe i najobszerniejsze jak dotąd badanie w tym zakresie. Co pokazało? Oto jego wyniki!

Najczęstsze fantazje seksualne

Trójkąt

Aż 89 procent badanych przyznaje, że marzą o seksie w trójkącie. Co ciekawe, badane kobiety i mężczyźni mają inne podejście do kwestii „podziału płci” w trójkącie: heteroseksualni mężczyźni wolą dwie kobiety, natomiast kobiety nie mają w tym zakresie preferencji. Warto dodać, że osoby w związkach widzą w tym trójkącie swojego partnera/partnerkę.

BDSM
To, co pokazano w kilku częściach filmów o Christianie Greyu, a więc seks BDSM z podduszaniem, wiązaniem i odgrywaniem ról podległych i dominujących, jest jedną z fantazji dominujących u kobiet. Zdecydowanie więcej badanych wskazało, że woli być stroną uległą (65 procent) niż dominującą (60 procent).

Urozmaicenia

Seks w sypialni zdecydowanie nie jest tym, o czym marzy większość ludzi. Przeciwnie, badania pokazują, że zmiana miejsca, nietypowe pozycje, gadżety to najczęstsze fantazje związane z urozmaiceniami w seksie. Większość mężczyzn fantazjuje o pozycji „na pieska”, obie płci w tym samym stopniu o seksie „na jeźdźca”. Kobiety często marzą o seksie w miejscu publicznym jak biuro czy winda.

Spektrum płci

Już od pewnego czasu badacze przyznają, że nie istnieją osoby 100-procentowo heteroseksualne lub homoseksualne. Skłonność do zainteresowania konkretną płcią powinna być wyrażana jako pewne continuum. Badania Justina Lehmillera z Ball State University pokazały, że nawet osoby, które określają się heteroseksualistami, często fantazjują o osobach tej samej płci. 59 procent kobiet wskazało, że marzy o seksie z inną kobietą. W przypadku mężczyzn 26 procent jest zainteresowanych seksem z innym mężczyzną. Co ciekawe, jeden na czterech mężczyzn pragnął seksu z transwestytą, a co trzeci powiedział, że ma fantazje na temat seksu z transseksualistą.

Poligamia

Choć wielu ludzi deklaruje, że nie wyobraża sobie dzielenia się partnerem, to jednak w badaniach ujawniono, że jest to jedna z fantazji. Co ciekawe, niewielu – bo tylko ok. 1 procent – mężczyzn marzy o zdradzie. Zdecydowana większość płci brzydkiej – aż 79 proc. – marzy o otwartym związku. Na to samo przystałoby 62 procent kobiet. Z kolei 58 procent badanych (głównie mężczyzn) wskazało, że oglądanie partnera w trakcie seksu z innymi osobami byłoby ekscytujące.

Namiętność i emocje

Zdecydowana większość badanych, zarówno mężczyzn, jak i kobiet (70 proc.), przyznaje, że chce czuć się pożądanym. Ponadto wzajemną atrakcyjność partnerów wzmaga poczucie bycia kochanym i dobrym w łóżku. Co ważne, aż dziewięć na dziesięć osób stwierdziło, że fantazjuje o swoim obecnym partnerze!

RadioZET.pl/SA