Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Najpopularniejsze hasła w Google w 2017 roku. Oto, czego szukali internauci!

13.12.2017 22:25

Trzy frazy, które były wyszukiwane w Google najczęściej w 2017 r., to "Huragan Irma", "iPhone 8" oraz "iPhone X". Po nich najpopularniejsze zapytania do wyszukiwarki zaczynały się od frazy "Jak...?". Według Google, pomaga to w zwiększeniu dokładności algorytmu.

Najpopularniejsze hasła w Google w 2017 roku. Oto, czego szukali internauci! fot. Pixabay

"Jak kupić Bitcoina" oraz "Jak zrobić okulary do oglądania zaćmienia Słońca" to najpopularniejsze zapytania zaczynające się od frazy "jak...?", które w tym roku internauci wpisywali w wyszukiwarce Google.

Według koncernu, zadawane przez użytkowników pytania w tym roku charakteryzowała większa niż wcześniej logika. Dotyczyły one zdecydowanie praktycznych spraw: "jak wielu uchodźców znajduje się na świecie", "jak pomóc Portoryko", a także "jak powstają huragany" to przykłady, które podaje firma.

Google jest obecnie wyszukiwarką, która cieszy się największym zaufaniem użytkowników internetu. Dzieje się tak pomimo faktu, że koncern miał udział w promowaniu niesprawdzonych informacji, które pojawiały się na wykupionych w Google reklamach.

Według amerykańskich mediów, Google w 2017 roku utwierdziło użytkowników internetu w przekonaniu, że ma swojego rodzaju "monopol na prawdę", przede wszystkim ze względu na to, że dominuje na rynku wyszukiwarek internetowych. Analitycy internetu wskazują, że istotne dla przyszłości biznesowej Google jest utrzymanie integralności wyników wyszukiwania oraz wiarygodności promowanych przez silnik algorytmu treści.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń
Tagi