Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Najpopularniejszy tweet 2017 roku. Nie zgadniesz, czego dotyczy

06.12.2017 15:54

Twitter już przygotowuje się na nadejście 2018 roku, w związku z czym opublikował listę najbardziej popularnych tweetów ostatnich 12 miesięcy. Kto jest autorem tego najpopularniejszego?

najpopularniejsze tweety 2017 fot. Pixabay

Twitter opublikował coroczną listę najpopularniejszych tweetów. Wśród autorów tych najczęściej repostowanych znaleźli się m.in. LeBron James i Ariana Grande. Tym, kto zdominował listę jest Barack Obama. Amerykańskie media wskazują, że jest znamienne, iż w roku prezydentury Donalda Trumpa to właśnie poprzedni prezydent USA był tak chętnie retweetowany. Jego posty zdominowały TOP 10 najpopularniejszych wpisów na Twitterze. Mowa np. o tweecie, w którym Obama przywołał słowa Nelsona Mandeli: "Nikt nie rodzi się nienawidząc innych przez ich kolor skóry, pochodzenie lub religię". Post ten miał ponad 1,7 mln retweetów i był drugim najbardziej popularnym tweetem w tym roku.

1

Innymi postami byłego prezydenta USA były poniższe:

2

W dziesiątce najpopularniejszych tweetów znalazł się wpis gwiazdy NBA - LeBrona Jamesa. Co ciekawe, post ten dotyczył Donalda Trumpa - a dokładniej pokazywał anty-trumpowe nastawienie sportowca. Padają tam m.in. słowa: "Wizyta w Białym Domu była zaszczytem zanim tam się nie pojawiłeś".

Jednak kto był autorem najpopularniejszego tweeta? Okazuje się, że tematy polityczne, społeczne nie są tak istotne, jak wpis mężczyzny, który zbierał retweety, by uzyskać... roczne darmowe nuggetsy od jednej z sieci fastfoodowych.

1

Sieć Wendy's odpowiedziała, że przystaje na to w zamian za 18 milionów udostępnień. Niestety, by tego dopiąć Carter Wilkerson nadal potrzebuje jeszcze ponad 14 milionów retweetów.

RadioZET.pl/SA

Oceń
Tagi