Gdzie po najtańsze masło? Dyskonty daleko w tyle

02.11.2017 09:10

Gdzie dostaniemy najtańsze masło? W Biedronce, Lidlu, a może w niewielkim osiedlowym sklepiku? Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że najtańsze masło dostaniemy w sklepach należących do PKN Orlen.

Gdzie po najtańsze masło? Dyskonty daleko w tyle fot. Flickr

Ceny masła 2017

Jak wyśledziła Wirtualna Polska, najtańsze masło można kupić dziś w sklepikach znajdujących się na terenie stacji benzynowych PKN Orlen. Tam bowiem za kostkę masła marki Łaciate wystarczy zapłacić 4,90 złotych, podczas gdy nawet w popularnych dyskontach ceny są bliższe 6 złotych za kostkę.

Masło za 4,90 zł za sztukę dostaniemy w sklepach O!Shop – kilkuset niewielkich sklepikach ulokowanych w całej Polsce. To, jak zapewniają przedstawiciele marki, „miejsce na szybkie i wygodne zakupy dedykowane klientom, którzy cenią sobie wysoką jakość produktów i usług".

– Klienci przyjeżdżają z drugiego końca miasta. Biorą po 10 sztuk. Podobno nasze masło zostało kupione jeszcze w czasach przed zwyżką ceny. Gdy ruszył sklep, weszło na półki w starej cenie. Tyle słyszałam – mówi pracownica stacji benzynowej w rozmowie z Wirtualną Polską.

Przypomnijmy, że powodem wzrostu ceny masła jest wysoki popyt i mała produkcja spowodowana m.in. kilkoma latami niskich cen mleka oraz jego przetworów.

RadioZET.pl/SI/wp.pl

Oceń