Zamknij

Nie żyje Patrick-Louis Vuitton. Spadkobierca słynnego domu mody miał 68 lat

Judyta Wanicka
06.11.2019 15:14
Louis Vuitton
fot. Dailymotion screen

Patrick-Louis Vuitton nie żyje. Potomek słynnego założyciela domu mody Louis Vuitton zmarł w wieku 68 lat. Informację o jego śmierci potwierdził na Twitterze dom mody Louis Vuitton.

Patrick-Louis Vuitton nie żyje

Na oficjalnej stronie domu mody Louis Vuitton pojawiła się informacja o śmierci Patricka-Louisa Vuittona, jednego z kilku żyjących potomków słynnego założyciela marki Louis Vuitton. Przyczyny śmierci nie zostały podane. Patrick-Louis Vuitton zmarł w wieku 68 lat.

Z wielkim smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci Patricka-Louisa Vuittona - czytamy w komunikacie.

Dzisiejszego ranka pogrążyliśmy się w żałobie. Patrick-Louis Vuitton była symboliczną postacią rodu Vuitton i naszego domu. Łączę się w bólu z przyjaciołmi i rodziną, w szczególności jego synami Pierre-Louisem oraz Benoît-Louisem, którzy pracowali poza naszą firmą, a także jego wnukami. W imieniu wszystkich zespołów przesyłamy im nasze wsparcie - napisał Michael Burke, dyrektor generalny domu mody Louis Vuitton.

Kim był Patrick-Louis Vuitton?

Patrick-Louis Vuitton był praprawnukiem legendarnego założyciela domu mody, Louisa Vuittona. Do firmy dołączył w 1973 roku jako rzemieślnik stolarski. W ciągu następnych lat wspierał zespół doświadczeniem, pełniąc głównie funkcje doradcze w zakresie projektowania akcesoriów podróżniczych.

Patrick-Louis Vuitton wyróżniał się awangardowym duchem. Doskonale potrafił pielęgnować dziedzictwo domu mody Louis Vuitton i tworzyć wizję rozwoju. "Doświadczanie może istnieć tylko wtedy, gdy będzie przekazywane" - zwykł mówić. Będziemy bardzo za nim tęsknić, zwłaszcza w Asnières, gdzie mieści się nasz warsztat zamówień specjalnych. Przyjaciele, którzy z nim współpracowali, odczuwają olbrzymią stratę - czytamy w komunikacie na stronie domu mody Louis Vuitton.

Patrick-Louis Vuitton był jednym ze spadkobierców wielkiego imperium modowego stworzonego w 1854 roku przez Louisa Vuittona. Jego prapradziadek był francuskim rzemieślnikiem i przedsiębiorcą. Początkowo produkował ekskluzywne torby, walizki i bagaże. Dziś spółka nosi nazwę LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton i jest jednym z najprężniej działających producentów dóbr luksusowych. W ofercie współczesnego Louis Vuitton znajdują się: odzież, galanteria, biżuteria, perfumy i alkohole.

RadioZET.pl/jw