Nie żyje „najsłodszy pies świata”. Małego Boo opłakuje cały świat

21.01.2019 13:50

Nie żyje Boo, nazywany przez internautów „najsłodszym psem świata”. Uroczy piesek był prawdziwą gwiazdą sieci, uwielbianym przez miliony ludzi z całego świata. Właściciele twierdzą, że zwierzakowi z tęsknoty „pękło serce”.

Nie żyje „najsłodszy pies świata”. Małego Boo opłakuje cały świat fot. Instgram:@buddyboowaggytails

Facebook i Instagram to miejsca, gdzie wiele osób zabiega o popularność. Niektórzy są w stanie zrobić niemal wszystko, byle tylko zdobyć internetowy rozgłos, nowe lajki i obserwujących użytkowników. Większość z nich nie ma jednak szans z uroczymi zwierzętami czy zorganizowanymi akcjami. Niedawno rekord popularności Kylie Jenner na Instagramie pobiło zdjęcie jajka. Gwiazdą mediów społecznościowych, której wielu celebrytów zazdrościło rozgłosu, był też niewielki szpic Boo. Niestety, pogrążeni w smutku właściciele poinformowali fanów, że piesek zmarł.

Boo 2 fot. Instagram:@buddyboowaggytails

Zmarł „najsłodszy pies świata”

Boo należał do rasy pomeranian, szpiców miniaturowych. Właściciele słodkiego pieska postanowili podzielić się jego zdjęciami na Instagramie, gdzie zrobiły prawdziwą furorę. Profil, na którym się pojawiały, obserwuje ponad 600 tysięcy osób, a profil Boo na Facebooku lubi ponad 16,5 miliona internautów. Szpic został okrzyknięty najsłodszym psem świata, a jego sława wykroczyła daleko poza sieć. Był między innymi ambasadorem jednej z amerykańskich linii lotniczych, spotykał ze znanymi aktorami, a nawet doczekał książki o swojej historii.

Najsłodszy pies świata przez 11 lat wychowywał się ze swoim czworonożnym przyjacielem Buddym, który zmarł w 2017 roku. Właściciele Boo twierdzili, że od tamtej pory piesek zaczął chorować. Borykał się z problemami z sercem. Niestety, nad ranem 19 stycznia został znaleziony martwy.

„Jesteśmy załamani, ale znajdujemy pocieszenie w tym, że nie odczuwa już żadnego bólu. Wiemy, że Buddy był pierwszym, który powitał go po drugiej stronie tego tęczowego mostu i razem są szczęśliwsi. Boo, kochamy cię całym sercem i będziemy za tobą tęsknić aż do dnia, gdy znów się spotkamy. Baw się dobrze, biegając z Buddym i psocąc, gdziekolwiek jesteście” – napisali.

Boo3 fot. Instagram:@buddyboowaggytails

RadioZET.pl/MF

Oceń