Nie żyje najstarszy kot na świecie - Nutmeg. Nie uwierzysz, ile miał lat!

19.09.2017 15:33

Mawia się, że koty mają siedem żyć. Wiadomo jednak, że i na nie kiedyś przychodzi czas. Właśnie z życiem pożegnał się najstarszy kot na świecie - Nutmeg. Zwierzak był naprawdę stary - i nie chodzi tylko o lata "ludzkie".

Najstarszy kot świata fot. screen

Nutmeg mieszkał ze swoimi właścicielami w Wielkiej Brytanii. Urodził się, kiedy w kraju rządziła Margaret Thatcher. Małżeństwo Liz i Ian Finlay znaleźli kota w swoim ogrodzie, a kiedy zabrali go do weterynarza, ten ocenił wiek zwierzaka na około pięć lat. Nutmeg przez całe lata wiódł szczęśliwe kocie życie. Stał się prawdziwym członkiem rodziny.

Świat po raz pierwszy usłyszał o nim roku temu, kiedy obchodzono symboliczne 31 urodziny zwierzaka. Nutmeg został wtedy wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarszy kot na świecie. Stan zdrowia Nutmega na starość znacznie się pogorszył. Zwierzak podniósł się z pierwszego zdrowotnego kryzysu w 2015 roku, niestety, teraz nie udało się go uratować - kot zmarł jako 32-letni staruszek. W przeliczeniu na wiek człowieka, to aż 144 lata. Wyglądał na tyle?

22

Państwo Finlay są zdruzgotani śmiercią swojego wieloletniego pupila. Jej przyczyną okazała się niewydolność serca.

Jak na kota, 32 lata to bardzo dużo. Wiek, do którego dożywają koty, jest zależny od trybu życia, płci, odżywiania i opieki. Średnio zwierzaki te żyją ok. 10-12 lat.

RadioZET.pl/SA

Oceń