Zamknij

Niezwykła sesja modowa z udziałem osób z Zespołem Downa. Zachwycające zdjęcia

Sylwia Wamej
21.03.2019 14:43
Niezwykła sesja modowa
fot. Instagram.com/zebedee management

Najnowsza sesja zdjęciowa z udziałem osób z Zespołem Downa przełamuje schematy i pokazuje, że moda ma wiele twarzy. Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa możemy oglądać niepowtarzalny projekt, którego głównymi bohaterami są osoby z Zespołem Downa.

Niezwykła sesja zdjęciowa z udziałem osób chorych na Zespół Downa

21 marca to  Światowy dzień Zespołu Downa. W sieci pojawiła się niesamowita sesja zdjęciowa z modelami i modelkami chorującymi na Zespół Downa. Za ten niesamowity projekt odpowiedzialna jest agencja Zebedee Management. Sesja ma pokazać, że zdjęcia modowe zarezerwowane są nie tylko dla modelek i modeli o klasycznej urodzie, wpisujących się w standardowy kanon piękna.

Projekt nadzorował choreograf Daniel Vais. "Podobnie jak my, wierzy on w niesamowitą urodę, wyjątkowość i zdolności ludzi z zespołem Downa" – napisali przedstawiciele Zebedee Management.

Przedstawiciele agencji podkreślili też, że modele, którzy wzięli udział w sesji, są najlepszym przykładem inspiracji i determinacji. "Są zdeterminowani, by zrewolucjonizować świat mody i być przedstawianymi jako równi innym".

Agencja namawia również topowe marki do tego, aby te nawiązywały współpracę z osobami z Zespołem Downa. Podkreśla też, że niektórzy modele mają na swoim koncie kampanie zrealizowane dla takich marek, jak m.in. River Island, Mercedes Benz czy linii kosmetyków Benefit.

Najnowsza sesja zdjęciowa jest energetyczna, nieco awangardowa i pełna kolorów. Oprócz niebanalnych zestawień kolorystycznych, nie brakuje też bardziej odważnych akcentów w postaci męskiego makijażu.

Zagłosuj

Lubisz modę?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/ Wprost.pl/ SW