Zamknij

Niezwykłe spotkanie z Nelą Małą Reporterką i ponad 30 podróżnikami na World Travel Show

Niezwykłe spotkanie z Nelą Małą Reporterką i ponad 30 podróżnikami na World Travel Show
fot. mat.prasowe

Szukasz pomysłu na wspólny, rodzinny weekend, który zadowoli wszystkich domowników? W dniach 20-22 października przyjdź do Ptak Warsaw Expo na największe w Europie Środkowej targi turystyczne i przeżyj fantastyczną, trzydniową podróż dookoła świata. Zapewnią ją stoiska 200 krajów i regionów z całego świata, a także inspirujące spotkania - z Nelą Małą Reporterką oraz 30 innymi podróżnikami w tym z: Dobą, Cejrowskim, Bargielem, a także Martyną Wojciechowską i jej niezwykłym gościem - walczącą, boliwijską Indianką z krańca świata. W programie także wiele innych, wspaniałych atrakcji dla małych i dużych.

Znają ją chyba wszystkie polskie dzieci. Nikt jak ona nie potrafi opowiadać im o swoich podróżniczych przygodach. Nela Mała Reporterka - prawdopodobnie najmłodsza reporterka na świecie, gwiazda TVP ABC i Radia Dla Ciebie oraz autorka serii książek podróżniczych dla dzieci, po raz kolejny spotka się ze swoimi fanami. Okazją do zobaczenia Neli będą 2. Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show, które można by też nazwać wielkimi targami podróżniczej przygody. Podczas imprezy dostaniemy bowiem setki gotowych propozycji na aktywne spędzenie wolnego czasu - w kraju, w Europie, czy na krańcach świata. Usłyszymy o nich od przedstawicieli 200 krajów i regionów z całego globu, w tym Meksyku - kraju partnerskiego tegorocznej edycji targów, a także od wspaniałych obieżyświatów, gości Festiwalu Podróżników National Geographic. Niezwykłą przygodę z Azją przeżyjemy podczas towarzyszącego targom Festiwalu Kultur Azji. W programie m.in. pokazy i warsztaty: tradycyjnych tańców, sztuk walki, henny indyjskiej czy kaligrafii, warsztaty kulinarne połączone z degustacjami, koncerty (m.in. tradycyjnej indonezyjskiej orkiestry gamelan), a także joga. Oficjalnymi partnerami festiwalu są Indonezja oraz Muzeum Azji i Pacyfiku.

I w dżungli, i w basenie

W sobotę, 21 października Nela będzie czekać na swoich fanów w specjalnie zaaranżowanej strefie imitującej dżunglę. Ale to nie wszystko. O godzinie 13.00 Mała Reporterka wejdzie do basenu i zaprezentuje pokaz nurkowy. Pod wodą odbędzie się także efektowna prezentacja multimedialna nawiązująca do ostatniej książki Małej Reporterki: „Nela i tajemnice oceanów”. Nie zabraknie też oczywiście okazji do zdobycia autografu dziewczynki oraz zrobienia sobie z Nelą pamiątkowego zdjęcia.

Podróże bez granic

Na World Travel Show zobaczymy ponad 30 podróżników, których opowieści zaciekawią odwiedzających w każdym wieku. Wśród obieżyświatów  będzie m.in. Martyna Wojciechowska, która po latach ponownie spotka się z jedną z bohaterek swojego programu: Kobieta na krańcu świata" - boliwijską Indianką, zapaśniczką Carmen Rojas. Niezwykłą inspiracją dla wszystkich będzie z pewnością spotkanie z Aleksandrem Dobą, który nic sobie nie robi z tego, że właśnie skończył 71 lat, bo… dopiero co po raz kolejny samotnie,  korzystając tylko z siły własnych mięśni, przepłynął Atlantyk kajakiem.

Zabawa w wodzie i na wodzie oraz domy na kółkach

Skoro mowa o sportach wodnych, warto wspomnieć o kolejnej części targów, czyli Warszawskim Salonie Jachtowym pełnym łodzi, sprzętu wodnego, ale także z ofertą szkół nurkowych, czy turystyki nurkowej. Atrakcjami salonu będą m.in. basen do nurkowania, w którym odwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w nurkowaniu oraz kolejny basen z wyścigami na deskach SUP oraz zawodami skimboardowymi. Dzieci i młodzież na pewno przyciągnie też pokaz budowy tratwy, przygotowany przez harcerzy. Niemniej ciekawie będzie w Salonie Camper&Caravan, czyli dwóch halach pełnych przyczep campingowych, camperów, domków mobilnych ale też sprzętu turystycznego, sportowego i rekreacyjnego. Salonowi będzie też towarzyszył zlot caravaningowy z załogami z Polski i zagranicy. Będzie grill, gry i zabawy, a przede wszystkim niepowtarzalny, zlotowy klimat. Warto tam zaglądnąć, by na własne oczy zobaczyć środowisko camperowców i, być może, przyłączyć się do nich.

Targi World Travel  Show odbędą się w dniach 20-22 października w Ptak Warsaw Expo w warszawskim Nadarzynie. Podczas imprezy z i na wydarzenie kursować będą bezpłatne autobusy uruchamiane z centrum Warszawy. Bilety dostępne online oraz w kasach. Szczegółowe informacje i harmonogram na Facebooku oraz stronie www.worldtravelshow.pl.

RadioZET.pl/mat. prasowy/SA