Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowa Coca-Cola. Serio ma być zdrowsza ?

06.02.2017 13:02

Klasyczna Coca-Cola w szklanej butelce, wiśniowa Cherry coke, a może Coca-Cola Life z dodatkiem stewii? Teraz koncern postanowił wprowadzić kolejną siostrę najsłynniejszego napoju świata. Czym Coca-Cola Plus będzie różniła się od swoich poprzedniczek?

Nowa Coca-Cola. Serio ma być zdrowsza ?

Producent reklamuje Coca-Colę Plus jako nową, zdrowszą wersję napoju. Nie ma w co wierzyć w te zapewnienia, dopóki nie zobaczymy całego składu. Pewne jest jednak to, że do nowej Coca-Coli z plusem postanowiono dodać błonnik – składnik odpowiedzialny za równoważenie kwasowości w jelitach oraz usuwanie toksyn. To także jemu zawdzięczamy poczucie sytości po posiłku.

Na razie napój ma się pojawić w sprzedaży w marcu w Japonii. Nie wiadomo, kiedy będzie można kupić go w regularnej sprzedaży w Europie. Na pewno będzie dostępny jednak za pośrednictwem aukcji internetowych – w cenach przekraczających pewnie kilkakrotnie oryginalną cenę. Być może jeszcze gdzieś można dostać nową Coca-Colę, bo w zeszłym roku była ona przez kilka tygodni na rynku – w celach testowych.

Jak Coca-Cola i Pepsi dbają o nasze zdrowie?

Przypomnijmy, że w niektórych polskich sklepach bez trudu dostać można Coca-Colę Life (w zielonej puszcze), która zawiera o połowę mniej kalorii od klasycznej wersji Coca-Coli. Skład Coca-Coli w zielonej puszcze jednak też jest przez znawców krytykowany – koncern nie zrezygnował bowiem z całkowitego użycia cukru, który wciąż jest wysoko w składzie. Czy podobno będzie z Coca-Colą Plus? Przekonamy się już niebawem. Pamiętajmy, że zawsze lepiej ufać etykietom niż zapewnieniom spożywczych gigantów. I że cukier lubi występować pod wieloma różnymi nazwami – nie zawsze oczywistymi.

RadioZET.pl/SI

Oceń