Teraz gramy

Nowa reklama Gillete skrytykowana przez internautów. Zarzucają marce promowanie otyłości

09.04.2019 12:21

Gillete zaprezentowało nową reklamę, która nie spodobała się internautom. Chodzi o modelkę plus size na pierwszym planie. Zdaniem fanów marka promuje otyłość i pod przykrywką „body positive” szerzy promocję niezdrowego wyglądu.

Nowa reklama Gillete skrytykowana przez internautów. Zarzucają marce promowanie otyłości fot. Instagram.com/ Gillette Venus

Gillette szerzy otyłość?

Marka Gillette chce szerzyć różnorodność wśród kobiet, jeśli chodzi o wygląd i kolor skóry. Jednak najnowsza reklama marki nie spodobała się nawet entuzjastom body positive. Uważają oni, że obraz modelki plus size na głównym planie nie ma nic wspólnego z body positive, a jest po prostu promowaniem otyłości.

Anna O'Brien, bo o niej mowa, to założycielka bloga Glitter + Lazers i kobieta, która promuje w mediach społecznościowych ideę „ciałopozytywności”. Anna nie przejmuje się ogólnie przyjętymi standardami w modzie. Jednak jej wystąpienie w reklamie Gillette nie spodobało się fanom. Uważają oni, że marka w ten sposób promuje otyłość, a pod przykrywką body positive propaguje niezdrowe idee. Internauci uważają, że Gillette czyni zaburzenia jedzenia wyborem, normą i stylem życia. Zdaniem fanów, tak jak w przypadku promowania niezdrowej chudości, nie można przesadzać w drugą stronę i pokazywać otyłości jako czegoś zdrowego.

Marka Gillette reaguje na oskarżenia

Jak na te oskarżenia reaguje marka? „Venus wspiera wszystkie kobiety niezależnie od tego, jakich są rozmiarów, kształtów czy koloru skóry, bo wszystkie one w równym stopniu zasługują na to, by je pokazać. Uwielbiamy Glitter + Lazers, bo nie boi się głośno mówić o tym, kim jest i żyć według własnego scenariusza niezależnie od reguł, w jakie próbuje się ją wtłoczyć” – tłumaczą przedstawiciele brandu. 

Anna O'Brien jest uwielbiana przez fanów. Wystarczy tylko popatrzeć na jej Instagram, który liczy 321 tysięcy obserwujących. Nie zmienia to faktu, że jej przeciwników nie brakuje.

Zagłosuj

Jesteś fanem body positive?

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZEt.pl/ SW

Oceń