Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowa sieć fast food w Polsce: Wendy's. Co mają w menu?

27.07.2017 12:37

Amerykańska sieć fast foodów chce podbić polski rynek? Producent, który w USA obecny jest już od 1969 roku, odbywa właśnie krótki objazd po Polsce, by zaprezentować Polakom swoje menu.

Wendy's - nowy fast food w Polsce? fot. Instagram

Wendy's jest w USA jednym z najpopularniejszych fast foodów - tuż za McDonald's i siecią Burger King. Przeszło trzy czwarte lokali tej sieci działa w Ameryce Północnej, ale Wendy's od lat podejmuje próby wejścia na inne rynki. Niestety, z małym skutkiem. Restauracje sieci obecne były w takich krajach jak Holandia, Niemcy, Rosja czy Wielka Brytania, ale ostatecznie zostały wycofane z powodu zbyt małej sprzedaży. W tej chwili Wendy's nie ma żadnych lokali w Europie, ale wygląda na to, że w planach jest wejście na polski rynek.

25 i 27 lipca w Polsce trwa akcja Wendy's, podczas której sieć prezentuje Polakom swoje znane produkty. Najpierw w Krakowie, a potem w Warszawie w określonych lokalach gastronomicznych klienci mogli zamawiać dania z oferty Wendy's: hamburgery Dave's Single Burger oraz JR Frosty. "Naszą receptą jest jakość" - głosi hasło sieci. W ofercie jest wszystko, czego można spodziewać się po typowym fast foodzie - burgery, frytki, dania z kurczakiem, wrapy, sałatki, zimne napoje, desery czy zestawy dla dzieci.

Czy Wendy's otworzy kilka restauracji w Polsce? O tym z pewnością zdecyduje zainteresowanie klientów oraz badania wśród polskich konsumentów.

RadioZET.pl/wiadomoscihandlowe/SA

Oceń