Nowa sieć fast foodów podbije Polskę? Tu powstanie pierwszy lokal

12.05.2017 15:25

Już od dłuższego czasu wiadomo, że szwedzka sieć fast foodów Max Premium Burgers ma w planach podbicie polskiego rynku. W menu będą nie tylko typowe potrawy fastfoodowe, ale też wegetariańskie. Wiadomo już, kiedy i gdzie otwarta zostanie pierwsza restauracja.

Nowa sieć fast foodów podbije Polskę? Tu powstanie pierwszy lokal

Najstarsza szwedzka sieć fastfoodowa Max Premium Burgers stanie się w Polsce konkurencją dla McDonald's i Burger Kinga? Choć od dawna Max zamierza podbić polski rynek, to dopiero teraz wiadomo już, gdzie i kiedy dokładnie powstanie w Polsce pierwsza restauracja z logo Max. Wielkie otwarcie punktu odbędzie się 1 września 2017 we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej. Restauracja znajdować się będzie na parterze i zajmie powierzchnię 370 metrów kwadratowych. Spodziewać się można typowego skandynawskiego wystroju, czyli prostych i jednocześnie funkcjonalnych dekoracji.

Właściciele marki przez kilka ostatnich lat bacznie analizowali polski rynek, przyglądali się kondycji dużych sieci fastfoodowych i doszli do wniosku, że w Polsce nadal jest bardzo wiele miejsca na rozwój własnego biznesu.

"Polacy bardzo często jedzą poza domem, a ich oczekiwania w stosunku do dobrej jakości jedzenia stale rosną. Widzimy także, że Polacy uwielbiają burgery, co nas bardzo cieszy, bo my także - powiedział Richard Bergfors, prezes Max Premium Burgers.

Jak twierdzą właściciele sieci, Max w Polsce serwować będzie zarówno klasyczne fastfoodowe menu, jak i potrawy wegetariańskie, których w ofercie ma być wiele.

Czy McDonald's i Burger King mogą się obawiać o swoją pozycję na polskim rynku? Przekonamy się, kiedy otwarta zostanie pierwsza restauracja Max Premium Burgers. Kolejne powstaną także w 2017 roku. Druga planowana jest w Gdańsku.

RadioZET.pl/Biznespolska/SA

Oceń
Tagi