Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowa sieć fast foodów podbije Polskę? Tu powstanie pierwszy lokal

12.05.2017 15:25

Już od dłuższego czasu wiadomo, że szwedzka sieć fast foodów Max Premium Burgers ma w planach podbicie polskiego rynku. W menu będą nie tylko typowe potrawy fastfoodowe, ale też wegetariańskie. Wiadomo już, kiedy i gdzie otwarta zostanie pierwsza restauracja.

Nowa sieć fast foodów podbije Polskę? Tu powstanie pierwszy lokal

Najstarsza szwedzka sieć fastfoodowa Max Premium Burgers stanie się w Polsce konkurencją dla McDonald's i Burger Kinga? Choć od dawna Max zamierza podbić polski rynek, to dopiero teraz wiadomo już, gdzie i kiedy dokładnie powstanie w Polsce pierwsza restauracja z logo Max. Wielkie otwarcie punktu odbędzie się 1 września 2017 we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej. Restauracja znajdować się będzie na parterze i zajmie powierzchnię 370 metrów kwadratowych. Spodziewać się można typowego skandynawskiego wystroju, czyli prostych i jednocześnie funkcjonalnych dekoracji.

Właściciele marki przez kilka ostatnich lat bacznie analizowali polski rynek, przyglądali się kondycji dużych sieci fastfoodowych i doszli do wniosku, że w Polsce nadal jest bardzo wiele miejsca na rozwój własnego biznesu.

"Polacy bardzo często jedzą poza domem, a ich oczekiwania w stosunku do dobrej jakości jedzenia stale rosną. Widzimy także, że Polacy uwielbiają burgery, co nas bardzo cieszy, bo my także - powiedział Richard Bergfors, prezes Max Premium Burgers.

Jak twierdzą właściciele sieci, Max w Polsce serwować będzie zarówno klasyczne fastfoodowe menu, jak i potrawy wegetariańskie, których w ofercie ma być wiele.

Czy McDonald's i Burger King mogą się obawiać o swoją pozycję na polskim rynku? Przekonamy się, kiedy otwarta zostanie pierwsza restauracja Max Premium Burgers. Kolejne powstaną także w 2017 roku. Druga planowana jest w Gdańsku.

RadioZET.pl/Biznespolska/SA

Oceń
Tagi