Orlen wprowadza wegańskie hot-dogi. LISTA STACJI

04.09.2018 16:07

Wreszcie świetne wieści dla wegan i wegetarian! Orlen testuje na swoich stacjach wegańskie i wegetariańskie wersje hot-dogów. Ile kosztują, jak smakują i gdzie je kupić?

Wegańskie hot dogi Orlen fot. Instagram/Pureveg

Wegańskie i wegetariańskie przekąski na stacjach Orlenu, w punktach Stop Cafe, to świetna wiadomość dla tych, którzy nie jadają mięsa lub produktów odzwierzęcych w ogóle. Dotąd każdy weganin czy wegetarianin musiał obejść się smakiem, bo w ofercie Orlenu nie było zbyt wiele nawet wegetariańskich opcji. A to było dla wielu osób bardzo ważne, by móc w podróży zjeść coś ciepłego. W social mediach powstała nawet petycja o wprowadzenie roślinnych hot-dogów.

Wegańskie i wegetariańskie hot-dogi na stacjach Orlen

Wygląda na to, że Orlen do tych próśb się przychylił. Od 3 września w wielu stacjach w całej Polsce testowane są nowe produkty w menu, przeznaczone właśnie dla wegan i wegetarian. Wegański hot dog kosztuje 4,49 zł, jest dostępny w jasnym lub ciemnym pieczywie w klasycznej wersji z keczupem i musztardą. Co ważne, parówki sojowe mają własne, osobne miejsce na podgrzewaczu.

Inną wege opcją jest bułka z pieczarkami za około 5 złotych. Dopełnieniem roślinnego menu jest owocowo-warzywny koktajl.

Wege hot-dog na Orlenie: lista stacji

Pełną listę stacji Orlen, na których testowane są wegetariańskie i wegańskie przekąski, znaleźć można na stronie Stop Cafe.

Trzymamy kciuki za to, by oferta się utrzymała i oczywiście, by pojawiały się w niej nowe roślinne przekąski.

RadioZET.pl/Roślinniejemy/SA

Oceń